Dünyanın İlk Yapay Zekalı Robot Avukatı Ross!

Dünyanın ilk yapay zekalı robot avukatı Ross kullanıma sunuldu!

Zamanında sadece bilim kurgu filmlerinde rastlayacağımız teknolojik gelişmeler, yavaş yavaş gerçek hayata uyarlanıyor. Endüstri 4.0 kavramının da popüler olduğu günümüzde yapay zekaların çalışma oranı ve çıkardığı icatlar da arttı. Öyle ki yapay zeka pozitif bilimler dışında artık sosyal bilimlerde de faaliyetlerine başladı. Bu da IBM tarafından hukuk alanında kullanılan ‘AI Ross’ adındaki bir yapay zeka robotu ile gerçekleşti. Ayrıca geliştirilen bu yapay zeka robotu, bazı firmalarda kullanılmaya başlandı.

Baker & Hostetler adındaki hukuk bürosu, iflas davalarında yardımcı olması için IBM ‘in geliştirdiği Ross‘ u çalıştırdıklarını duyurdu. Bu gelişme ile, teknolojilerin hızla gelişmesi ile birlikte gündemdeki ‘robot hakim’ düşüncesi de güçlenmeye devam ediyor.

Büronun CEO’ su Andrew Arruda, yaptığı açıklamada Amerika’ daki başka hukuk firmaları tarafından da Ross ile anlaşma imzaladıkları ve yakında medyadan duyuracaklarını belirtti.

Peki Ross nasıl üretildi ve neler yapabiliyor?

DEVAMI İÇİN 2’ye TIKLAYINIZ!

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Meryem Ay

Meryem Ay

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi. Hızla değişen,dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak isteyenler için Moblobi.com'daki köşesinde sizler için yazıları olacak. Sosyal medya hesaplarından da ulaşabilirsiniz. Twitter : meryemaay


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı