Kredi Kartı Parolalarınızı Hatırlayan Yüzük!

Token, kredi kartları ve şifreler gibi kişisel verileri depolamak için akıllı bir giyilebilir cihaz geliştirdi. Yüzük, Bluetooth ve NFC teknolojisini kullanıyor ve bir parmak izi tarayıcısı ile korunuyor.

Bu biyometrik yüzükler, kredi kartı ve dijital şifreler gibi kişisel bilgileri depolıyorlar. Hatta kapıların kilidini açabilir ve arabanızı başlatabiliyorlar. Token, ürünlerinin işlevsel olmasını sağlamak için bazı büyük şirketler ile birlikte çalıştı. İş ortakları listesine finansal bilgi için Visa ve MasterCard, yüzüğün şifre depolama yetenekleri için ise Microsoft ve Apple bu markalar arasında yer alıyor.

 

Cihaz, parmak iziyle korunuyor ve kullanıcı bu sayede depolanan bilgilere erişebiliyor.Yüzüğün çıkarıldığını ve kilitleneceğini tanıyan bir optik algılayıcı da var.  Yüzük için, Aralık ayında web sitesinde ön sipariş verilebiliyor olacak. Fiyatın ise 249 – 299 $ arasında olacağı tahmin ediliyor. Yüzük ile kapıyı açabilmeniz veya aracınızı çalıştırmanız için eklentiler de mevcuttur. Her biri 100 dolara satın alınabilir veya 399 dolara bir paket içinde bu özellikler ile birlikte yüzük satın alınabilir.

 

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı