Oyun Konsolları Teknolojiye Ayak Uydurdu! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Oyun Konsolları Teknolojiye Ayak Uydurdu!


Oyunoynamak yediden yetmişe herkesin vakit geçirmekten zevk aldığı bir etkinlik. Teknolojiyle birlikte gelişen oyunsektörleri gerek oyunlarıyla gerekse de oyundüzenekleriyle epey ilgi çekiyor. Son günlerde ise geliştirilen ilginç bir oyun konsolu dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İşte bu ilginç oyun konsolu ile ilgili detaylar…

İlginç oyun konsolu neler yapabiliyor?

Bu ilginç oyun konsolunun adı Playdate… 20 yıldır oyunsektöründe pek çok yazılıma imza atan ve son zamanlarda yayınladığı hareket kollu tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Firewatch’ın oyungeliştiricisi olan Panic tarafından ortaya çıkarılmış.

Oyunkonsollarına genel anlamda baktığımızda birbirlerinden pek de farklı olmadıklarını görürüz. Bir tane D-pad tuşu ve iki aksiyon tuşundan oluşan klasik bir yapısı vardır. Ama ödüllü oyungeliştiricilerden olan Panic, yeni geliştirdiği oyun konsolu tasarımıyla minimal görüntüsünün yanı sıra bir de konsolun yanında analog olarak kullanabileceğimiz bir kol bulunduruyor.

Manivelalı bu oyun konsolu nasıl kullanılıyor?

Oyun konsolundaki bu hareketli kol sayesinde bazı oyunlarda bizzat o kolu kullanmanız gerekiyor. Panic’in tasarladığı analog tasarımlı bu kol herhangi bir enerji kaynağından bağımsız bir şekilde çalışıyor. Bazı oyunlar ise sırf bu kol ile oynamaya uygun olarak sunuluyor.

Playdate isimli bu oyun konsolu siyah beyaz ekranlı olup kendi içerisinde minimal standartlar barındırıyor. Bu işlevsel oyun konsolu için her şey düşünülmüş. Dikkat çekici sarı renginin yanında büyüklük olarak da cep ebatlarına sığabilecek boyutlarda.

Peki bu manivelalı ilginç oyun konsolunda hangi oyunlar oynanabilecek? Oyun firmasının bu konsola özel ilginç oyun stratejisi ne? Sözkonusu oyun konsolu şu an satışta mı ve ne kadardan satışa sunuluyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı