Otomobilinizi Akıllandırabileceğinizi Biliyor Musunuz? - Sayfa 2 / 3 - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Otomobilinizi Akıllandırabileceğinizi Biliyor Musunuz?


Akıllı Led Sistemi

Öte yandan Jaguar, Mercedes Benz ve BMW gibi lüks markaların ürettiği araçlarda akıllı led sistemi bulunuyor. Gece seyahatleri sırasında otomatik ışık seviyesini ayarlayan bu ledler hem enerji tasarrufu sağlıyor hem de karşı şeritten gelen araç sürücülerini rahatsız eden yüksek ışığı önlüyor. Uzun süre ve yüksek şiddette yanan ledlerin aküyü nasıl sömürdüğünü araç kullanan kişiler bilir.

Akıllı Ön Cam Sistemi

Bir diğer yenilik ise akıllı ön cam sistemi üzerine. Seyahat sırasında şoförün dikkatini dağatacak birçok etken bulunmaktadır. Örneğin hız kontrolü veya yakıt kontrolü sürüş sırasında en çok kontrol edilen şeylerden bazılarıdır. Veyahut navigasyon kullanan sürücüler yolculuk sırasında sık sık bu cihazları kontrol etmektedir. Bu durum sürücünün yol üzerindeki konsantresini olumsuz yönde etkileyebilir. İşte buna çözüm bulmak amacıyla gerçekleştirilen akıllı ön cam teknolojisi hız ve yakıt göstergesi gibi sürücü için önem arz eden birtakım ölçümleri aracın ön camında göstererek sürücünün yol üzerindeki konsantrasyonunu olabildiğince korumayı amaçlıyor.

Peki bu akıllı teknolojiler ve otomobillerimizin de akıllanması bizim otomobillerle daha fazla risk almamıza mı sebep oldu?

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN
Önceki sayfa123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı