Otomobilinizi Akıllandırabileceğinizi Biliyor Musunuz? - Sayfa 2 / 3 - Moblobi.comOtomobilinizi Akıllandırabileceğinizi Biliyor Musunuz?

Otomobilinizi Akıllandırabileceğinizi Biliyor Musunuz?

Akıllı Led Sistemi

Öte yandan Jaguar, Mercedes Benz ve BMW gibi lüks markaların ürettiği araçlarda akıllı led sistemi bulunuyor. Gece seyahatleri sırasında otomatik ışık seviyesini ayarlayan bu ledler hem enerji tasarrufu sağlıyor hem de karşı şeritten gelen araç sürücülerini rahatsız eden yüksek ışığı önlüyor. Uzun süre ve yüksek şiddette yanan ledlerin aküyü nasıl sömürdüğünü araç kullanan kişiler bilir.

Akıllı Ön Cam Sistemi

Bir diğer yenilik ise akıllı ön cam sistemi üzerine. Seyahat sırasında şoförün dikkatini dağatacak birçok etken bulunmaktadır. Örneğin hız kontrolü veya yakıt kontrolü sürüş sırasında en çok kontrol edilen şeylerden bazılarıdır. Veyahut navigasyon kullanan sürücüler yolculuk sırasında sık sık bu cihazları kontrol etmektedir. Bu durum sürücünün yol üzerindeki konsantresini olumsuz yönde etkileyebilir. İşte buna çözüm bulmak amacıyla gerçekleştirilen akıllı ön cam teknolojisi hız ve yakıt göstergesi gibi sürücü için önem arz eden birtakım ölçümleri aracın ön camında göstererek sürücünün yol üzerindeki konsantrasyonunu olabildiğince korumayı amaçlıyor.

Peki bu akıllı teknolojiler ve otomobillerimizin de akıllanması bizim otomobillerle daha fazla risk almamıza mı sebep oldu?

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN

Devamı için tıklayın

Yigit Can Türk

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi ve aynı zamanda içerik yazarıyım. Bir de küçük akvaryum balıklarım var. Ama bunun konumuzla pek bir ilgisi yok. Moblobi.com’da sizlerle "YİĞİT CAN İLE TEKNOLOJİ SOHBETLERİ" köşemde teknoloji hakkında sohbet edecek ve bu konu hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım. Yiğit Can'ı daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videoyu https://www.youtube.com/watch?v=xywwP6qxbLk linkinden izleyebilirsiniz. Yiğit Can'ın Moblobi.com için oluşturduğu intoyu izlemek için https://youtu.be/aEQPfRx309s linkine tıklayabilirsiniz. Yiğit Can'ı sosyal medyada da takip etmek isterseniz: LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/yesyigitcan/ Instagram: https://www.instagram.com/yesyigitcan/ Facebook: https://www.facebook.com/yigitcan.turk.73

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir