Ölüleri Ağaç Haline Getiren İlginç Teknoloji

Gün geçmesin ki hayatımızda yeni bir ilginç gelişme yaşanmasın. Böyle bir şey günümüzde pek mümkün durmuyor çünkü her geçen gün hayatımıza yeni teknolojiler veya yenilikler giriyor. Ölüm hepimizin istemediği bir durum ancak hayatın bir gerçeği. Herkes bir gün ölümle buluşacak. Geçtiğimiz günlerde ölümle alakalı ilginç bir gelişme yaşandı. Bu gelişme ölülerin yakıldığı ülkelerde hoş karşılandı. Ölü tozlarının hayata bir ağaç olarak devam etmesi fikri kulağa ilginç gelse de bazı ülkelerde faaliyete geçti bile. Detaylar için okumaya devam edin.

Bios Urn Şirketi Canlı Anıt Teknolojisi Geliştirdi

Bios urn şirketi ile geliştirilen bu yenilik Dünyada ilk olarak yüksek cenaze maliyetleri, mezar alanı eksikliğine dikkat çekmek için yola çıkan bu hizmet bunların yanında ağaçlandırma faaliyetlerinin artması konusunda bir teşvik olarak kabul edildi. Bununla beraber insanların sevdiklerini bir ağaç ile tekrar hayat bulup nefes almaya devam ettiği düşüncesi bu yeniliği çok çabuk kabul ettirdi.

Ölüm konusunda yaşadığımız dram sonrası psikolojik olarak iyi bir seviyeye gelmek için kendimize bir dayanak veya bir teselli ararız. Bu tesellinin sevdiğiniz kişi ile büyüyen bir ağaç olması çoğu kişiyi mutlu ediyor.

Ayrıca cenaze maliyetleri içinde insanlara cazip gelmesi bu hizmetten yararlanmalarını sağlıyor.

Özel Tasarım Saksılarla Çimlenme Sağlanıyor

Saksılar ölülerin ve ağaç yongalarının kalıntılarını içermesi ve ile kaliteli bir çimlenme ortamı oluşturmak adına özel olarak tasarlanıyor.

Bu şekilde ölüm bir dönüşüm getirerek dünya da tekrar hayat bulmuş olacak. Manevi olarak çok huzurlu bir hizmet veren Bio Vazo şaşırtmaya devam ediyor.

İki ayrı kapsülden oluşan Bio Vazo alt kısma külleri dökmenizi üst kısma ise seçilen tohumun yerleştirilmesiyle oluşuyor ve toprağa konulduğu zaman biyolojik olarak tamamen parçalanabilen bir malzemeden yapılmış. Ayrıca üst kısımda bulunan tohumu istediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz tamamen size kalmış.

Hayvanlar İçin de Ağaç ile Yaşam Sürdürmek Mümkün

Şirket insanların yanı sıra evcil hayvanları da unutmayarak onlara külleri ile toprakla buluşma şansı tanımış. Evcil hayvanları ile aralarında büyük sevgi bağı bulunan kişilerin de kalbini kazanmayı başarıyor. Bu sayede Bio Vazo siparişi vererek online olarak seçtiğiniz tohum ile birlikte evinize gelen kapsülleri gerektiği gibi doldurduktan sonra toprağa  3-5 cm aralığında dikip, ölen hayvanınızı bir ağaç olarak dönüştürmenin huzuru yaşanabiliyor.

Bu uygulamanın tabii ki çoğunluğu müslüman olan ülkemizde fazlaca görülmesi mümkün değil. Ancak farklı inançlara sahip kişiler tercih edebilir.

Bu Yazılar da Var!

  • Dijital Ölümsüzlük Dönemi Geliyor!” okumak için buraya tıklayın.
  • Dondurulmuş İnsanlar Yeniden Canlanabilir Mi?” okumak için buraya tıklayın.
  • Zeka ve IQ Hakkında Bilmeniz Gereken 14 Gerçek!” okumak için buraya tıklayın.
  • Müziğin İnsan Ruhuna İyi Gelen 5 Özelliği!” okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Abbas Öztürk

Abbas Öztürk

Merhaba ben Abbas. Sakarya Üniversitesi iletişim fakültesi öğrencisiyim. Hayalperest bir insanım fakat gerçek hayatla bağımı kopartmıyorum. Gerektiği zaman hayata uyum sağlayabilen bir insanım ancak düşünsel bir moda girdiğim zaman, hayatı uç noktalarda yaşıyorum ve birden derinlere iniyorum. Hayat bana pratik olmayı öğretti. Bende bu pratikliğimi ve yaratıcılığımı dijital dünyada kullanmak istedim. Ayrıca tiyatro, seslendirme ve grafik tasarımla ilgileniyorum. İçerik yazarlığını yaptığım Moblobi.com’da güzel vakit geçirmeniz dileğiyle… Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı