Oculus, VR Tiyatroyu Gerçeğe Dönüştürecek!

Oculus, VR tiyatroyu gerçeğe dönüştürmek istiyor.  Oculus gelecek sene yeni bir tür VR deneyimini icat ederek, canlı oyuncularla evinize sanal tiyatro oyunu getirecek.

Dünya üzerinde herhangi bir noktda olan farklı bireyler olarak ortak bir sanal dünyada toplanıyorsunuz. Bu gerçeklik deneyimi size aynı odada bulunan kişiler gibi tepki veriyor. Onu takip ederek, eşsiz bir yolculuğun kapılarını açıyorsunuz.

Oculus’un üzerinde çalıştığı proje de tam olarak bu. Evinizde VR gözlüğü takacaksınız ve gerçek oyuncuları karşınızda görüp bu hikayenin kahramanı olacaksınız.

Önceden programlanmış avatarlardan ziyade, bu karakterlerin hepsi eğitimli aktörler tarafından oynanmış olacak.

Facebook‘un VR devi Oculus‘dan sorumlu yapımcı Yelena Rachitsky, bu yeni deneyimi indie video oyunu olayı olarak tanımladı.  Sürükleyici bir oyun olan Sleep No More ile bizleri tanıştırdı. Gelecek sene piyasaya çıkması beklenen proje, günümüzün en heyecan verici VR deneyimlerinin bazılarını bir araya getirerek yeni bir VR formatı icat ediyor.

VR‘in sizi sürükleyici bir  hikayenin parçası haline getireceği düşüncesi, teknolojinin en heyecan verici trendlerinden biri. Google ve Facebook gibi şirketlerin dev yatırımlarını çeken en son dönüm noktası.

Oculus‘un deneysel sürükleyici oyunu, sanal gerçeklik ile VR‘ın en heyecan verici deneyimlerini birleştiriyor.

Sürükleyici tiyatro (Immersive theater)  son beş yılda bir trend olarak büyüdü. Bu tiyatro şekli kısaca bahsetmek gerekirse gerçek hayat içerisinde seyircilerin koltuklarına oturdukları ancak oyuncular tarafından oyunun içerisine katılmaya zorlandıkları bir deneyimsel tiyatro tarzı.

Aslında 3 boyutlu gözlüklerle sinemaya gittiğimizde ekranın dışarısına çıkacakmış gibi görüntülerle arttırılmış gerçekliğe bir adım atmıştık. Şimdi ise filmin kahramanı olmaya hazır mısınız?

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı