Doğru Ayakkabınızı Sanal Olarak Öğrenebilirsiniz!

Nike kendi alanında öncülük ettiği ve kullanıcılarına sunduğu teknolojik yeniliklerle sıkça karşımıza çıkıyor. En son geliştirdiği uygulama ile de yeni bir devrim yarattı denebilir. Bu uygulama alışveriş merkezine gitmeden sanal ortamda ayakkabı deneme şansı sağlıyor ve gerçek ayakkabı numaranızı söylüyor. İşte detaylar…

Nike artırılmış gerçeklik teknolojisi ayakkabı alırken ne işe yarayacak?

Nike gündelik ve spor ayakkabı konunda kendini önemli bir yere koymayı başarmış bir marka. Her gün büyüyen teknoloji ağına pek çok marka kendi kategorisinde yenilikler yaparak katılıyor. Bunlardan bir tanesi de Nike. Son olarak geliştikleri artırılmış gerçeklik ayakkabı uygulaması sayesinde markanın sevenlerinin artık ayaklarına uygun olan ayakkabıyı bulmaları daha kolay bir hale geliyor.

Yapılan araştırmalara göre insanların yaklaşık yüzde 60’ı yanlış numara ayakkabı giyiyor. Bu sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için Nike da yeni bir teknoloji geliştirmeye karar verdi. Doğru ayakkabıyı satın almanızı sağlayacak olan bir artırılmış gerçeklik uygulaması geliştirdi. Nike Fit adı verilen bu uygulama yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojileri ile geliştirilmiş. Uygulama, kullanıcılarına sanal ortamda ayakkabı deneme şansı veriyor.

Nike ‘ın artırılmış gerçeklik uygulaması nasıl kullanılacak?

Bu teknolojiden faydalanmak için yapmanız gereken Nike uygulamasını telefonunuza indirmek. Daha sonra yapmanız gereken ise bir ürün seçerek ayakkabı numaranızı belirlemek. Nike , uygulamasına girdiğinizde sizi içerisinde ayrı bir sekmeye yönlendiriyor. Uygulama sizden bir duvarın önünde dik durarak kamerayı ayaklarınıza çevirmenizi istiyor. Kamera ayaklarınızı görür görmez en ince ayrıntısına kadar hem ayaklarınızı hem de çevrenizi taramaya başlıyor. Milimetrelik ölçülerle tarama yapan bu teknolojik uygulama bir dakikada ayak numaranızı size bildiriyor.

Bunun yanı sıra ayağınıza uygun ayakkabı modellerini, değişik tasarım seçeneklerini ve farklı renklerini de size sunuyor. Uygulamada ölçülen ayağınız sisteme kaydediliyor ve bu sayede ayağınızı tekrar tekrar ölçmenize de gerek kalmıyor. Uygulama üzerinde yaptığınız bu işlem sadece sizin telefonunuzda değil mağaza sisteminde de gözükmekte. Bu sayede mağazada da müşteriler ayaklarına uygun ayakkabıyı bulabilirler.

Peki uygulama şu an kullanımda mı? İlk olarak kimler kullanma hakkına sahip olacak? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Göksu Yıldız

Göksu Yıldız

Üsküdar Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. Gezmeyi, farklı kültürleri ve yaşamları görmeyi, insanlarla tanışmayı farklı hayatlara dokunmayı seven birisiyim. Hızla değişen ve gelişen dünyamızda olan yenilikleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com’ daki köşeme bekliyorum. Beni takip etmek isterseniz: https://moblobi.com/author/goksu-yildiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı