Vodafone Cep Cüzdan ile Temassız Ödemenin Yeni Dönemi!

Vodafone’un Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Yakın Alan İletişimi (NFC) teknolojisi ile temassız ödeme deneyimini kullanıcılarına sunduğu mobil ödeme servisi Vodafone Cep Cüzdan, kullanıcıları mobil ödemeler çağına hazırlıyor.

NFC desteği bulunan Android işletim sistemli akıllı telefonlara sahip olan kullanıcılar, Cep Cüzdan’ı yükleyebilecekler. Kullanıcılar, uygulama sayesinde fiziksel kartlarını yanlarında taşımaya gerek duymadan, temassız ödeme kabul eden yazarkasalardan, 50 liranın altındaki alışverişlerinde şifre girmelerine gerek kalmadan, pratik şekilde telefonlarıyla alışveriş yapabilecekler.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, Türkiye’de gerçekleşmesini hedefledikleri “dijital dönüşüm”ün en önemli aşamalarından birinin mobil ödeme olanaklarının yaygınlaştığı bir topluma geçmek olduğunu belirterek, dijital ödeme sistemlerinin günlük hayat içinde daha çok yer almasını hedeflediklerini kaydetti. Halihazırda Multinet ile yaptıkları anlaşmayla Türkiye çapında Multinet POS cihazının yer aldığı 20 binin üzerinde anlaşmalı restoran ve kafede kullanılmakta olan Vodafone Cep Cüzdan’ın, yeni düzenleme ile beraber daha geniş kapsamda kullanılabilir olacağını belirtti.

Vodafone abonelerinin NFC teknolojisinden faydalanabilmeleri için, Vodafone bayilerinden içinde Cep Nakit Kart gömülü olan NFC uyumlu SIM kartlardan almaları ve NFC destekli telefona kartın takılmasının ardından bayinin Cep Nakit Kart aktivasyonu yapması gerekiyor.

23 Eylül’e kadar yapılacak Cep Nakit Kart aktivasyonlarında kullanıcılara otomatik olarak 5 TL yüklenecek; ilk alışverişlerinin 5 TL’si Vodafone’dan kullanıcılara hediye edilecek.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı