Google Daydream VR İlgi Topluyor!

Google’ın ürettiği ve geçtiğimiz haftaki etkinliğinde duyurduğu, yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü Daydream ilgi toplamaya devam ediyor. Daydream Türkiye’ye henüz gelmemiş olsa da özellikleri merak ediliyor. İşte bunlardan birkaçını sizin için derledik:

– Özellikle sanal gerçeklik gözlüklerinin kullanımındaki ergonomik olmayan tasarımlar ile yaratılan zorluk, Google Daydream’de yok. Ergonomik tasarımı en önemli özelliği…

– Google Daydream, tasarımının yarattığı rahatlık haricinde açık ve koyu gri ve kırmızı renk alternatifleri ile dikkat çekiyor.

– Gözlük ile birlikte verilen kumanda ise bir touchpad ve iki butondan oluşuyor. Hem kolaylık sağlıyor, hem de farklılık yaratıyor.

– Gözlük Android 7’deki Daydream platformuyla çalışıyor. Her telefona uyum sağlamayacağı da açık bir şekilde ortada görünüyor. Şu an için sadece Google’ın yeni telefonu Pixel ile uyumlu çalışacağı biliniyor.

– Google, Daydream’i için Google Play ve Youtube üzerinde çeşitli 3D filmler de yayınlıyor olacak. Hatta pek çok oyun firmasının da Google Daydream VR için yeni oyunlar sunacağı da konuşulanlar arasında…

– Gözlük, Kasım ayında satışa sunuluyor olacak. Fiyatının ise 79 dolar olması bekleniyor.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı