Giyilebilir Teknolojide Şıklık Arayanlara: Fitbit Alta

Giyilebilir takip ürünü Fitbit daha şık Fitbit Alta’yı duyurdu. Giyilebilir takip ürünlerindeki rekabetin artmasıyla kullanıcı tarafında artık stil ve tasarım da önemli bir tercih meselesi oldu. Bu alanda öncülerden biri olan Fitbit eski ürünlerine göre daha ince ve daha şık Fitbit Alta’nın tanıtımını yaptı. OLED ekranlı bu yeni Fitbit, tüm su ve sıvılara karlı dayanıklı paslanmaz çelik içerisinde yer alıyor.

SmartTrack özelliği sayesinde kullanıcının verileri toplanıyor ve akıllı telefondaki ilgili uygulamaya iletiliyor. Uyku istatistikleri, adım sayısı, gün içerisinde alınan mesafe, yakılan kalori ve hatta ayakta durulan dakika bile ölçülüyor.

10 metre mesafelerdeki akıllı telefonlara Bluetooth 4.0 teknolojisi ile bağlanıyor. 2 saate şarj olan ürünün toplam şarjı 5 saatte bitiyor.

Fitbit 130 USD fiyat ile ön sipariş alıyor. Gönderilmeye ise Mart ve Nisan ayında başlanacak. 30 USD civarı lastik kayış, 60 USD civarı deri kayış ve 100 USD paslanmaz çelik kayış alternatifleri mevcut. Fitbit Alta’yı merak edenler burayı tıklayarak daha detaylı bilgi alabilir.

Etiketler


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı