Dünyanın İlk Su Altı Fotoğraf Robotu: Aquabooth!

Aquaboot, hem reklam ajansı olarak çalışan hem de teknoloji üreten Hisseli Harikalar ekibi tarafından tasarlanmış ve 2015 yılında patenti alınmış. Dünyanın ilk su altı fotoğraf robotu olma ünvanını taşıyan Aquabooth, oldukça eğlenceli ve kolay kullanımlı…

Aquaboot’u satın aldıktan sonra 5 adımda kolayca kurulabilir ve kullanımı kolay arayüzü sayesinde kolayca fotoğraflar çekebilirsiniz. Üzerindeki butona basarak hemen aktif hale getirilen robot, yine üzerindeki ekran sayesinde size su altında nasıl poz vermesi gerektiğine dair yönlendirme animasyonları da izletiyor. Çektiğiniz fotoğrafları da anında görüntüleyebiliyorsunuz. Bu fotoğrafları Aquaboot uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra, robot ile senkronize ederek telefonunuza da yönlendirebiliyorsunuz. Telefonunuzdaki uygulaması aracığı ile aldığınız bu fotoğrafları Facebook veya Twitter hesabı ile giriş yaparak ve hatta fotoğraflara sabit bir metin ve hashtag tanımlayarak sosyal medya üzerinde paylaşabiliyor. Bunun dışında e-posta aracılığı ile gönderebiliyor veya wi-fi yazıcılar aracılığı ile çıktısını alabiliyorsunuz.

Çoklu dil desteği sayesinde ise yabancı kullanıcılara da hitap edebiliyor. Aquabooth, sıcağa dayanıklı olarak üretilmiş; ayrıca su geçirmez gövde yapısı ve paslanmaz aksamları ile de oldukça dayanıklı. Şarj edilerek kullanılan ürün ayrıca güneş paneli ile çalıştırabilmek mümkün…

Aquabooth, ek aksesuarlar ile de kullanılabiliyor. Üretici firmanın bunun için ilerde farklı aksesuarlar ortaya koyacağı açık… Üzerindeki USB girişi sayesinde ek bir kamera daha ekleyebiliyorsunuz.

Aquabooth’un dünya pazarında henüz bir benzeri veya rakibi yok. Türkiye’de geliştirilen ürünün üretilebilmesi için Arıkovanı aracılığı ile inceleyebilir veya destek olabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı