Meditasyon ve Farkındalık için Yardımcı Olan 6 Akıllı Araç!

Medtasyon ve farkındalık sırasında sizi olumsuz etkileyen dış faktörleri ortadan kaldıracak ve rahatlatacak 6 ilginç akıllı araç, haberimizde...

Günlük yaşamın stres ve sıkıntılarından kurtulmak için birçok kişinin tercihi meditasyon. Uzmanların, 8 haftalık bir süreçte, 1400 yetişkin üzerinde yaptığı bir araştırma sonucunda, meditasyon yapan grubun stres seviyelerinin düştüğü; depresyon, anksiyete ve bunlara bağlı sağlık sorunlarının ve ağrıların azaldığı tespit edildi.

Meditasyonun ana prensiplerinden biri; güne duru bir zihinle, pozitif ve güçlü başlamak. Bunun için doğru nefes alıp-verme, kaliteli uyku ve olumsuz duygulardan arınmış bir zihin gerekli. Bu koşulları sağlamak için size yardımcı olacak akıllı araçlar, haberimizde…

Meditasyon ve farkındalık için yaralanabileceğiniz 6 ilginç akıllı araç:

1- Meditasyon Bandı

Meditasyon bandı olan Muse 2; kafa bandı ve kulak içi kulaklıktan oluşuyor. Cihaz, beyin aktivitelerini. kalp atışlarını, solunumu ve vücut hareketlerini izliyor. O anki duygu durumunuzu ve vücut hareketlerinizi ölçerek, gerçek zamanlı geri bildirimler sunuyor. Stres, kaygı, heyecan ve korku gibi durumlarda, ilgili semptomları tespit edip, sizi rahatlatmaya çalışıyor. Hava durumu sesleriyle huzurlu hissetmenize ve rahatlamanıza yardımcı oluyor. Düzenli kullanımı sağlamak için, ödül ve teşvik sistemiyle kişiselleştirilmiş izleme sağlıyor.

2- Yapay Zeka Destekli Yoga Matı

Yogifi Ces yoga matı, yapay zeka destekli olarak geliştirilmiş. Size özel programları bir mobil uygulama ile ulaştırıyor. Uyguladığınız hareketler hakkında gerçek zamanlı geribildirimler sunup, pozisyonları daha düzgün yapmanıza ve gelişiminizi takip etmenize yardımcı oluyor.  Etkileşimsel bir yüzeye sahip olan mat, yapılan basınç ve konumlanmayı tespit ederek, yanlış hareketler sırasında anında uyarıyor ve sorunu düzeltmenizi sağlıyor.

3- Akıllı Uyku Aracı

Hatch Better Sleep For Everyone adlı akıllı araç; uykuya dalmanıza, derin ve bölünmeyen bir uyku sürecine ve tazelenmiş bir uyanışa yardımcı olmak için tasarlamış bir araç. Rahatlatıcı ses ve ışık seçenekleriyle, istediğiniz ruh halini seçebiliyorsunuz. Bunun yanısıra size özel alarmlarla da daha sakin uyanabiliyorsunuz.

meditasyon farkindalik akilli arac moblobi

4- Kafa Bandı

Giyilebilir teknoloji örneklerinden biri olan Dreem 2 adlı kafa bandı, ön ve arka sensörle aracılığıyla gece boyu kalp ve beyin aktivitelerinizi takip ediyor. Uykunuzun sonunda en hafif anınızda sizi uyandırıyor. Bu da hem kaliteli hem de size yetecek kadar uyku almanıza yardımcı olup, günü daha zinde geçirmenizi sağlıyor.

5- Akıllı Masaj

Cellini Massage Gun Hypervolt adlı akıllı cihaz; kaslarınızdaki sertleşmeyi ve kas ağrılarınızı gidermek, sizi rahatlatmak için tasarlanmış. Oldukça sessiz fakat güçlü bir alet. Bu masaj, kan dolaşımınızın artmasına yardımcı oluyor. Oldukça basit ve kullanışlı olan bu alet kablosuz ve titreşim sensörlü.

6- Tüm vücut Titreşimle Masaj Yastığı

Portatif ve tüm vücut destekli olan Dopagu adlı akıllı araç; titreşimlerle vücudunuzdaki sertleşmiş dokuları yumuşatıyor. Özel bir bölge için tasarlanmayışı ve vücudun her bölgesine uyum göstermesiyle rahatlıkla kullanılabilir. Uygun fiyatlı ve kullanışlı bir araç olması ile dikkat çekiyor.

Geliştirilen akıllı araçlar, meditasyon ile rahatlama sırasında sizi rahatsız eden; bu sebeple de düşünsel sürecinizin olumsuz yönde etkilenmesine sebep olan problemleri ortadan kaldırıyor. Bu aletler, iyi bir meditasyon için oldukça faydalı.

Peki siz farkındalık ve meditasyon için hangi akıllı araçlardan yararlanıyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Ruhunuza İyi Gelecek En İyi Meditasyon Müzikleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Mutluluk İçin Uygulayabileceğiniz 5 Pratik Öneri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Stresten Kurtulmak için 8 Meditasyon Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Seda Keskin

Seda Keskin

Dünyayı her saniye değiştiren teknolojiyi takip etmek dahi artık çok güç. Dünyanın bu hızlı değişimini takip etmeyi seviyorum. Yazarak, çizerek, okuyarak, izleyerek bunu gerçekleştirmeye çalışıyorum. Dijital dünyada kendimi geliştirmeye her zaman açığım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı