Kopan Şarj Kablolarınızı Tamir Eden Sihirli Kalem!

Teknoloji devrinde yaşadığımız kaçınılmaz bir gerçek. Telefonlar, tabletler, bilgisayarlar artık sadece ihtiyaç duyulduğunda girilen mecralar olmaktan çıkarak, yanımızdan asla ayırmadığımız elektronik aletler olma yolunda ilerliyor. Özellikle elektrikle çalışan bu teknolojiler elektrik olmadığı zamanlarda veya şarj kablolarımızın yıprandığı ve çalışmadığı zamanlarda bireylerin en büyük korkusu olan çağın hastalığı şarjım bitiyor korkusunu gündeme taşıyor. Bu kabloların deforme olmasına karşı sihirli kalem adını verdikleri Blufixx denilen teknoloji bu konuya el atmış durumda.

Nasıl yapıyor?

Artık şarj kablolarınızı yenilemek zorunda değilsiniz. Tek yapmanız gereken şey bu kalemi satın almak ve sahip olmak. Ahşap ve metal gibi tamir kalemleri geliştiren Blufixx ’in yeni olan bu onarım kalemi şarj kablonuzu sabitleyen bir yenilikle geliyor.

Kalem başlarda 3D olarak nitelendirdiğimiz bir boyutta izlenim gösteriyor. Kalemin uç kısmından çıkan jel kıvamındaki polimeri, zarar görmüş bölgeye uyguluyorsunuz. Daha sonra arkasında yer alan bölgedeki LED ile UV ışınlarını göndererek LED’i onarıyorsunuz. Oldukça dayanıklı bir hale gelen polimer eskisinden sağlam hale geliyor ve esnekliğini de koruyor.

Özellikleri  bununla da  bitmiyor… Başka neler sağlıyor?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı