Kolunuzu Dokunmatik Ekrana Dönüştüren Akıllı Saat!

Akıllı saatler artık hayatımızda çok alıştığımız ve hemen hemen çoğu kişide rastladığımız sradan birer teknolojik cihaz haline geldi bile. Yeni teknoloji ürünü akıllı saatler ise bunu biraz değiştireceğe benziyor. Çünkü son tasarlanan akıllı saatler ile, kolunuzu dokunmatik ekran olarak kullanabileceksiniz.

Giyilebilir teknoloji ürünleri gün geçtikçe daha fazla gelişiyor ve önem kazanıyor. Moblobi.com olarak sık sık haberini sizinle paylaştığımız gibi günlük hayatımızda kullandığımız pek çok nesne akıllandı bile. Bunun bir örneği de Carnegie Mellon Üniversitesi tarafından geliştirilen bir akıllı saat. Bu saat kolunuzu dokunmatik bir ekrana dönüştürebiliyor.

Mevcut akıllı saatler iyi bir işlemci ve iyi bir yazılıma sahip olsalar bile, çoğu kişi için dokunmatik ekranlarının küçük olması dezavantaj oluşturuyor. Lumiwatch adı verilen bu saat, akıllı saatleri bambaşka boyutlara taşıyarak; bu dezavantajını yok ediyor. Lumiwatch yerleşik olan projektörü sayesinde akıllı saati kolunuza yansıtıyor ve kolunuzun dokunmatik ekrana dönüşmesine izin veriyor.

Akıllı saat pazarlarında kıyasıya rekabet her geçen gün artıyor ve teknoloji devleri de saatler konusunda büyük atılımlar gerçekleştiriyor. Bu uygulama için bazı engeller çıkarılmış olsa da teknolojide fonksiyonel olarak bir adım sağlanmış ve çalışmalar devam ettirilmiş. Bu akıllı saatler güçlü işlemciler ve güçlü depolama alanlarıyla birlikte oluşturulmuş. Akıllı telefonlardaki hızlı gelişme ve değişmeler ise çoğu zaman, akıllı saatleri geri plana atmış, insanlar akıllı saatler yerine akıllı telefonlardan istedikleri bilgiye ulaşmayı seçmişler. Acaba akıllı saatlerin küçük ekranları sebebiyle oluşan dezavantajını ortadan kaldıran bu teknolojini bunu tam tersine döndürür de akıllı telefonlar yerine bizi bu akıllı saatlere yönlendirir mi? Bunun için önce ekranını kolunuza yansıtan bu akıllı saat nasıl çalışır biraz göz atalım…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı