Kaldırım İstilalarına Teknolojik Çözüm!

Türkiye’nin %27’sinin İstanbul’da yaşadığını düşünürsek, şüphesiz ki en kalabalık şehrimiz İstanbul. Bu kalabalık beraberinde yoğun trafiği ve park sorununu beraberinde getiriyor. Yurt dışında bile İstanbul yoğun trafiği ile tanınıyor. Kişi sayısı araba sayısını, araba sayısı trafiği, trafik beraberinde park sorununu getiriyor. Ne yazık ki İstanbul’da arabamızı park edecek yer bulmak tahmin ettiğimizden çok daha zor. Park yeri bulamadığımızdan dolayı kaldırıma park edip insanların yürüme haklarını da gasp etmiş oluyoruz. Aslında bu sadece İstanbul’un değil dünyanın büyük bir sorunu haline gelmiş durumda. İşte bu park sorunu teknolojiyi de harekete geçirdi ve hemen bir çözüm üretildi. Akıllı park sistemi hayatımıza girdi. İşte detaylar….

P+ akıllı park sistemi adı verilen bu sistem, hidrolik ağı ile tasarlanmış bir sistem. Nasıl çalışıyor peki bu sistem diye sorarsanız hemen cevabını verelim. Bu yapı Dikey ve Döner Otopark olarak adlandırılmış. Aslında, büyük boyutlu bir dönme dolap gibi çalışıyor. Arabaları ilgili mekanizma ile birlikte istifliyor ve döndürüyor. 17 metre yüksekliğinde ve 16 araç kapasitesine sahip dev bir yapı olarak düşünebilirsiniz. Araç sahipleri için kullanılması oldukça basit.

Peki bu otoparkları nasıl kullanacağız? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN!

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Merve Aktaş

Merve Aktaş

Merhaba, ben Merve Aktas. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com'da sosyal medya haberleri yazıyorum. Beni takip etmek isterseniz “MERVE'NIN SOSYAL MEDYA GÜNDEMI”ni takipte kalın. Instagram: @merev12 Twitter: @MmerveAaktas


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı