Uçan Zırh ile Ayaklarınız Yerden Kesilecek! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Uçan Zırh ile Ayaklarınız Yerden Kesilecek!


Teknolojihızla hayatımızı değiştiriyor. Bundan yıllar öncesinde filmlerde görüp, gerçekleşmesi imkansız gibi gelen pek çok teknolojiürünü artık günlük hayatımızın sıradan birer parçası haline geldi bile. Şimdilerde ise insanların ayağını yerden kesecek teknolojiler üzerinde çalışılıyor. Bunun için farklı şirketler farklı çalışmalar yapıyor. Bunlardan biri de geçtiğimiz yıl üzerinde çok konuşulan ve tıpkı bir Iron Man olmanızı sağlayan, uçan zırh… Peki bu zırhnedir? Sözkonusu uçan zırhı giyen neler yapabilecek? İşte detaylar…

Iron Man zırhı ile insanların ayakları nasıl yerden kesilecek?

Hızla gelişen teknolojidünyasında biz insanların ayağını yerden kesecek projeler üzerinde de çalışılıyor. Bu projelerden bazıları, insanların bir gün herhangi bir araca ihtiyaç duymadan, tıpkı filmlerde olduğu gibi, havalanabilecekleri teknolojileri geliştirmeye çalışıyorlar. Bunlardan biri de geçtiğimiz yıl üzerinde çok konuşulan Iron Manzırhıydı.

Sözkonusu uçan zırh, Adam Savage ve Jamie Hyneman’ın yarattığı program Mythbusters’da kullanılarak insanların dikkatini çekmişti. Bilmeyenler için hemen paylaşalım: Mythbusters, teknoloji, pratik zeka, başarı ve başarısızlık hikayeleri, heyecan, eğlence ve aksiyon içerikli bir televizyon programı. Program, izleyicilerin hayal gücünüzü geliştirirken; fizik ve teknolojinin sınırlarının zorluyor. Programın sunucularından Adam Savage ise geçtiğimiz yıl Iron Manzırhına girerek havalanmayı başarmıştı.

Gravity Endustires tarafından üretilen uçan zırh aslında bir cosplay gibi görünüyor. Uçmasını sağlaya bilmek için 5 jet motoruna sahip. Bu motorlar ise 1000 beygir güçle çalışıyor. Elbette şu an için herkes bu uçan zırhı kullanamıyor. Çünkü bu zırhı uçurmak için bir dizi eğitim alınması gerekiyor.

Peki bu uçan zırh görmeye alıştığımız hangi teknolojiye benzetildi? Uçan zırhın uçaklar ile benzerlik taşıyan özelliği nedir? Sözkonusu zırh ile ilgili insanların akıllarına takılan o ilginç soru ne? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı