İnternetten Gözlük Alırken Sanal Olarak Deneyebilirsiniz! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

İnternetten Gözlük Alırken Sanal Olarak Deneyebilirsiniz!


İnternetin neredeyse en yakın arkadaşımız olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Artık alışverişe bile gitmiyoruz çünkü bir çok şeyi güvenilir internetsitelerinden eve sipariş verebiliyoruz.

İnternetten sipariş ettiğimiz ürünlerde yaşadığımız en büyük sorun denemeden aldığımız ürünlerin geldiğinde olmaması ya da istediğimiz gibi durmaması oluyor. Hatta internetten özellikle giyilebilir ürünler almayı tercih etmeyenler bunun sebebinin çoğunlukla deneyememeleri olduğunu paylaşıyorlar. Özellikle gözlük gibi ürünler için bu endişe biraz daha artıyor.

Zamanın altın gibi önemli olduğu, teknolojinin son derece geliştiği ve kimi insanlar için uykuya bile zaman ayıramadıkları bir dönem içerisindeyiz. İşte hem onlar için hem de deneyememe endişesi sebebiyle internetten gözlük gibi ürünlerin alışverişini yapamayanlar için güzel bir haberimiz var! Artık gözlük almak için alışverişe gitmek zorunda değilsiniz. Nasıl mı? Hepsi haberimizde…

Warby Parkergözlük markasının kullandığı yüz haritalama tekniği ile gözlüklerinizi almadan önce yüzünüzde test etme imkanı bulacaksınız. Bu uygulama, yeni iPhone serilerindeki AR yani artırılmış gerçeklik yeteneklerini kullanıyor. Kullanıcılar yüz ölçülerine göre beğendikleri gözlükleri deneyebiliyorlar ve online sipariş verebiliyorlar.

Warby Parker‘ın AR‘den yararlanarak oluşturduğu bu uygulamada kullanılan yüz haritalama özelliği size canlı ve 3 boyutlu bir deneyim sunuyor. Adeta gözlükçüde yeni bir gözlük deniyormuş gibi hissediyorsunuz. Uygulamanın önceki sürümünde kullanıcılar fotoğraflarına bir gözlük koyarak bunu gerçekleştiriyorlardı. Artık artırılmış gerçeklik sayesinde bunu gerçek yüzüzlerinde yapabiliyorlar. Yüzünüzü ölçümlüyor ve gözlükleri sanki ayna karşısındaymışsınız ve gerçekten de gözlük yüzünüzdeymişcesine yüzünüze yerleştiriyor. Dolayısıyla oldukça gerçekçi bir kullanıma sahip.

Peki hangi telefonlara sahip olanlar bu uygulamayı kullanabilecek? E-ticaret sitelerinde bu uygulama ile ilgili bizi bekleyen sürpriz ne? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı