Yeni Teknolojiler

İnsan Değişiyor, İşte Karşınızda Artırılmış İnsan!

Artık tam anlamıyla teknolojiyle iç içe yaşıyoruz ve yavaş yavaş bağımlı hale geliyoruz. Artırılmış insanla birlikte şekillenen ve hayatlarımız artık ayrılmaz bir parçası olan bu durum bizlere günden güne şaşırtmaya devam ediyor. Bilim ve teknoloji konusunda yaşanan bu gelişmeler bize günlük yaşamımızda ve iş dünyasında hızlı olma, kolaylık, verimlilik gibi olumlu ve artı değerler sağlarken, bazı insanlar için aslında tahminlerin üzerinde bir anlam ifade ediyor.

Sağlık sektöründe devrim yaratan bazı implant teknolojileri ve protezler, engelli veya daha ciddi sağlık sorunu olan pek çok insana şifa oluyor nitelikte. Açıkçası bu teknoloji hepimizin işine yarıyor ve hayatlarımıza ufakta olsa bir dokunuş yapıyor diyebiliriz.

Yakın gelecekte biyonik gözler kullanılacak, çok daha fazla ileri görüş becerisine sahip olacağızÖnce robotik protezler, vücudumuza yerleştirilecek mikroçipler, daha ileri aşamada yapay organlar, nano robotlar, genetik müdahaleler sonrasında gelecekte hepimizi birer arttırılmış insana dönüştürebileceğiz.

İnsanlarla robotik yapay zekanın entegre mi oluyor? Gelecekte bizi ne bekliyor?

DEVAMI İÇİN 3’E  TIKLAYIN

Önceki sayfa 1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı