Ikea Place AR ile Eşyaların Evinizde Nasıl Görüneceğini Görebilirsiniz!

Ikea, Ikea Place AR uygulamasını güncelledi. Bu güncelleme Android ARcore uyumlu cihazlar için de geçerli olacak. Uygulama ile Ikea’dan satın almak istediğiniz bir mobilyanın evinizde nasıl görüneceğini görebiliyor olacaksınız. Arttırılmış gerçeklik sayesinde; kanepe ve aydınlatmadan yatak ve gardıroplara kadar 3.200’den fazla Ikea ürününün 3 boyutlu temsillerini deneyimlemeleyebilecek ve sanki evinize görütürüp denemişcesine ürünün evinizde nasıl duracağını görebileceksiniz.

Ayrıca bu güncelleme sürümü ile görsel arama da yapabiliyor olacaksınız. Bu sayede gördüğünüz  herhangi bir mobilyanın fotoğrafını telefonunuzla çekerek, benzer veya eşleşen Ikea ürünlerini bulabilecek ve direkt satın alma yapabileceksiniz.

Ikea, Place AR uygulamasının reklamını yapmak için dünyada oldukça popüler olan yaşam tarzı blog yazarı Caroline Solomon ile bir tanıtım çalışması da yaptı. Bu tanıtım çalışması bir oyunu içeriyor. Adı; Matchers Keepers… Yarışmacı çiftler, üç turdan oluşan bir dizi eşyayı seçmek ve yerleştirmek için Ikea Place AR uygulamasını kullanarak bu oyunda yer alıyorlar. Bu eşyalardan takım oluşturarak, zevklerinin gerçekte ne kadar iyi uyuştuğunu öğreniyorlar.

Günümüzde alışveriş yapmadan önce ürünü deneyimlemek oldukça önemli. Özellikle mobilya gibi uzun süreli yatırım yaptığımız ve yüksek bütçe ayırdığımız bu tür ürünler için daha da önemli. Ikea, Place AR uygulaması ile aslında bu ürünü satın almadan önce deneyimle imkanını müşterilerine sunmuş oluyor. Zaten bu markanın kendi fiziki ürün satma alanlarında yarattıkları imajları ile de birebir örtüşüyor . Çünkü bildiğiniz üzere Ikea’nın en büyük özelliği mağazalrında da ürünleri rahatça deneyimleyebilmeniz ve onların yarattığı ve ortamlarında gözlemleyebilmeniz. Ikea, Place AR uygulaması sayesinde ürünleri ev ortamınızda da görmenizi ve deneiymlemenizi sağlıyor olacak. Hatta farklı yerlerde gördüğünüz mobilyaların benzerlerinin kendisinde olup olmadığını da size görsel arama sayesinde gösteriyor olacak. Marka, kendi alanında dijital dönüşüm konusunda lider markalardan biri ve artık AR teknolojisini kullanarak da evlerinizde daha iyi bir yaşam yaratmanıza yardımcı oluyor olacak.

Siz Ikea’nın bu teknolojik çözümü konusunda neler düşünüyorsunuz, yorum kısmından paylaşın.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı