Yeni Nesil Hoparlör: HomePod

Geçtiğimiz günlerde Apple WWDC17’da akıllı ev teknolojisi alanında sanal asistan Siri ile çalışan yeni akıllı hoparlörünü tanıttı.

Birçok firma gibi bu alana giriş yapan Apple, yeni tanıttığı HomePad ile hem müzik dinlerken hoparlör görevi görürken hem de evdeki eşyaları kontrol etmek için akıllı bir asistan olarak çalışacak.

Apple’ın California’da düzenlenen Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılan HomePod, 2015’te tanıştığımız Apple Watch’tan sonra gelen ikinci yeni ürün oldu.Yıl sonunda piyasaya çıkması beklenen HomePod’un fiyatı 350 dolar olacak.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, “Taşınabilir müzikte yaptığımız gibi, evdeki müziği de yeniden tasarlamak istiyoruz” dedi.

Konferansta ayrıca Apple’ın sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve yapay zeka ile ilgili olarak geliştirdiği yeni yazılımlar da tanıtıldı.

Apple’ın etkinliğinde tanıttığı diğer yenilikler ise şöyle:

macOS High Sierra: Sierra işletim sisteminin bir üst modeli olan macOS High Sierra, sanal gerçeklik başlıklarını destekliyor. Aynı zamanda fotoğraflar için de yeni özelliklerle geliyor.

iOS 11: iPhone and iPad’ler için yeni işletim sistemi. Arabalarında telefon kullananlar için yeni güvenlik özelliği ile geliyor.

Yeni iMac’ler ve bir MacBook Air modeli / MacBook Pro ise yenilendi.

Yeni iPad Pro 10.5

İnternetten yayın yapan Amazon Prime Video, yapılan yeni anlaşma sayesinde Apple TV’lere gelecek

watchOS 4: Apple Watch için geliştirilen yeni yazılım

Etiketler
Ahmet Enes Adlığ

Ahmet Enes Adlığ

Ahmet Enes Adlığ, Karadeniz Teknik Üniversitesi Yazılım mühendisliği öğrencisidir. Google Play Store'da yayınlanan 2 adet oyunu bulunmaktadır. C#,java.HTML,CSS,PHP,MYSQL,MS SQL, gibi dillerde bilgiye sahiptir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı