Hiç Bilek Telefonu Gördünüz Mü?

Günümüz rüyası: esneyebilir, katlanabilir ekranlar… Katlanabilir ekranlar artık telefon şirketlerinin gündeminde. Biz de Moblobi olarak bu konuda paylaşılan son görüntüleri ve haberleri size iletiyoruz. Şimdilerde ise Samsung  ve Huwei’nin girdiği katlanabilir ekran yarışına yeni bir şirket eklendi.

2018 IFA Berlin’deki en ilginç prototiplerden biri Nubia‘nın giyilebilir akıllı telefonu Nubia Alpha‘ydı. Nubia ilginç bir hayalin peşinden gidiyor: Bileği saran ekranıyla bir bilek telefonu.

IFA Berlin’de bulunanalara göre prototip oldukça basit bir taslak gibi görünse de Nubia sene sonuna kadar cihazın Çin’de satışa başlamasını hedefliyor.

Bilek telefonunun ne gibi özellikleri olacak?

Prototipin çok gelişmemiş olmasından kaynaklı camekan arkasında sergilenen ürünü denemeyi başaran kişiler bilek telefonunun kaba ve iri görüntüsüne rağmen oldukça hafif olduğunu belirtiyor. Ancak katlanabilir ekran olmasına rağmen bileklerine sarıp kapatmalarına izin de verilmemiş.

Peki bilek telefonu ile neler yapabileceğiz?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Ceren Kutukcuoglu

Ceren Kutukcuoglu

Tiyatro sever,fotoğraf çeker, gezip görmeye pek meraklı aç bir mühendis... Dijital dünyanın yeniliklerini birlikte takip etmek için Moblobi.com'daki köşesinde sizi bekler. https://moblobi.com/author/ceren-kutukcuoglu/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı