Hayalinizdeki Sürüş Deneyimi: Akıllı Otomobil!

Herkese Selamlar! Bu yazımda son zamanlarda hızla gelişmekte olan ve otomobil algımızı değiştirecek akıllı otomobil lerden bahsedeceğim. Ülkemizde gelişen teknolojiyle birlikte yavaş yavaş kabul görmeye başlayan bu yenilik Tesla gibi öncü kuruluşlar sayesinde Avrupa ve Amerika’da çok yaygınlaşmış durumda. Tabi bu yenilik üzerinde çalışma ve üretim yapan tek şirket Tesla değil. Ford, Hyundai ve Toyota gibi kulağımızın daha aşina olduğu firmalar da bu girişime yatırım yapıyor. Özellikle teknoloji dendiği zaman akla gelen ilk şeylerden biri olan yapay zeka artık otomobillerimizde de yer almaya başlayacak. Böylelikle kullanıcılara daha kaliteli ve daha güvenli bir sürüş sağlamak ana amaç oluyor.

Ayrıca bu yeni araçlar kullandığı enerji kaynakları bakımından da olumlu yönde göze çarpıyor. Bu akıllı sistem çevreye zarar veren yakıtlar yerine elektrik enerjisini kullanıyor. Bu sayede gürültülü motorlar da tarihe karışacak gibi duruyor. Şuan ülkemizde sadece birkaç noktada olan araçlara özel elektrik enerjisi kullanan şarj istasyonlarının yakın bir zamanda sayılarının arttırılarak ülke geneline yayılacağı öngörülüyor. Hız konusunda ise saatte 100 km hıza sadece 5 saniye gibi kısa bir sürede çıkan akıllı otomobiller sürücü deneyimi olarak tatmin edici bir iz bırakma peşinde. Yüksek hızlarına rağmen bu araçlar güvenlikten ödün vermiyor. Otomatik pilot ve sürücü uyarı sistemi sayesinde direksiyon başında uyuklamak veya yorgunken araç kullanmak gibi dertler ortadan kalkacak. Böylelikle akıllı otomobil kullanıcıları sessiz, hızlı, güvenilir ve çevre dostu otomobillerinin keyfini çıkaracak.

Peki ülkemizde akıllı otomobil satışları ne durumda?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Yigit Can Türk

Yigit Can Türk

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi ve aynı zamanda içerik yazarıyım. Bir de küçük akvaryum balıklarım var. Ama bunun konumuzla pek bir ilgisi yok. Moblobi.com’da sizlerle "YİĞİT CAN İLE TEKNOLOJİ SOHBETLERİ" köşemde teknoloji hakkında sohbet edecek ve bu konu hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım. Yiğit Can'ı daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videoyu https://www.youtube.com/watch?v=xywwP6qxbLk linkinden izleyebilirsiniz. Yiğit Can'ın Moblobi.com için oluşturduğu intoyu izlemek için https://youtu.be/aEQPfRx309s linkine tıklayabilirsiniz. Yiğit Can'ı sosyal medyada da takip etmek isterseniz: LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/yesyigitcan/ Instagram: https://www.instagram.com/yesyigitcan/ Facebook: https://www.facebook.com/yigitcan.turk.73


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı