Hareketlerinizi Kolaylaştıran Süper Giysi İcat Edildi!

Dünya nüfusunun giderek yaşlandığı için hareket etme konusunda kısıtlı hareketlere sahip olan insanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Peki insanların bu ortak sorununu aşmaya yardımcı olacak bir süper giysi’nin üretilmesi yeni giyilebilir teknolojiler ile mümkün mü?

Bu süper giysi nedir?

Bu sorunun cevabını sizler için detaylıca açıklayalım. Vücuda takılabilir elektronik ürünler bu tür kolaylıkları sağlamanın yanı sıra başka toplumsal sorunların çözümüne de yardımcı olabilir. ABD (Amerika Birleşik Devletleri)’nin saptadığı bir araştırmaya göre gün geçtikçe yaşlanan nüfus, 21. yüzyılın en önemli sosyal dönüşümlerinden biri haline gelmiş durumda.

60 yaş ve üstünde olan insan sayısının 2050 gibi bir yılda iki katına çıkması bekleniyor. Bunun getireceği en önemli sorunların başında hareket kısıtlığı geliyor.Bu soruna ise bir çözüm bulundu. İnsan yaşlandıkça hareket etmesi de bilindiği üzere zorlaşır. Bu durum yaşam kalitesinin düşmesine sebep olduğu gibi, ofiste, iş hayatlarınızda ve kamu alanlarında hatta evinizde bile çok fazla soruna yol açabiliyor. Yeni giyilebilir teknoloji ürünleri bu sorunları aşmada rol oynayacak.

Bu süper giysi nasıl birşey, özelliği ne?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı