Giyilebilir Teknoloji Hakkında Bilmediğiniz 10 Gerçek

Teknolojinin iyice yaşamımıza dahil olduğu son dönemlerde, hayatımıza bir yardımcı daha eklendi. Giyilebilir cihazlar! Yazımızda, giyilebilir teknoloji hakkında bilmediğiniz 10 gerçek konusunu ele alacağız.

Bu cihazlar, tıpkı akıllı teknolojik araçlarımız bize kolaylıklar sağlayan ürünler fakat onları diğer akıllı cihazlardan ayıran en önemli özellik giyilebilir olmaları. Moda ile de uyum içerisinde olan giyilebilir cihazlar, çoğumuzun vazgeçilmezi olmuş durumda.

Hiç şüphesiz bu cihazlar, hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor ve yenilikler kazandırıyor. İşte bildiğiniz özelliklerin dışında bilmediğimiz gerçeklerle dolu giyilebilir cihazlar hakkında 10 gerçek.

Giyilebilir Teknoloji Hakkında Bilmediğiniz 10 Gerçek

1. Akıllı saatler, konum takip cihazları, akıllı gözlükler ve daha birçok giyilebilir teknoloji ürünü, sağlıkla entegre çalışmakta. Giyilebilir teknoloji, tıp dünyasının teknoloji ve mühendislik ile olan birlikteliğinin muazzam sonuçlarıdır.
2. Giyilebilir teknoloji pazarı oldukça gelişen değerli bir pazar. Geçen yıl 7 milyar dolar değerinde olan bu pazarın bu yıl 31 milyar dolara yükseleceği tahmin edilmekte.
3. Bu cihazlar yalnızca sağlık için önem arz etmiyor. Tekstil, turizm ve eğlence sektörü gibi birçok alanda giyilebilir teknoloji boy gösteriyor.
4. Apple, şu an giyilebilir teknoloji harikası akıllı saat pazarında lider konumda.
5. Sağlık sektöründe giyilebilir cihaz sayısı gün geçtikçe artmakta, gelişen ve ilerleyen teknoloji sayesinde sağlık sektöründe giyilebilir cihaz sayısı geçen yıl 34 milyonu buldu.
6. Kullanıcılar da büyük oranla sağlık açısından giyilebilir teknoloji ürünlerini tercih etmekteler.
7. Ne yazık ki giyilebilir teknoloji ürünlerinin hayatımızı kolaylaştırdığı gibi zor duruma sürükleyecek güvenlik açıkları da var. Siber saldırılar ve veri koruma güvenliği açısından bazen yetersiz kalmaktalar.
8. Giyilebilir teknoloji, birçok alanda kendisinden söz ettiriyor. Son yıllarda da eğitimde öncü teknolojilerden olması beklenmekte.
9. Müşteri ilişkileri, müşteri destek ve pazarlama alanında da sorun çözme işlemleri giyilebilir teknoloji cihazları ile mümkün ve daha kolay.
10. İlerleyen zamanlarda temel giyilebilir cihazların yanı sıra akıllı giyilebilir cihazlar çok daha fazla tercih edilmeye başlayacak.

Giyilebilir cihazlar; yavaş yavaş her eve, her vücuda entegre olmaya başlayacak. Kullanımı çok hızlı yaygınlaşan ve her sektöre büyük kolaylık sağlayan bu giyilebilir teknoloji cihazları hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Giyilebilir Teknoloji Kavramı Nedir? Ne İşe Yarar?” okumak için buraya tıklayın.
“Giyilebilir Teknoloji Nedir? Artıları ve Eksileri Neler?” okumak için buraya tıklayın
“Stresi İzleyen 4 İlginç Giyilebilir Teknoloji!” okumak için buraya tıklayın.
“3 Adımda Giyilebilir Teknoloji!” okumak için buraya tıklayın.

“Giyilebilir Teknoloji Hakkında Bilmediğiniz 10 Gerçek” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı