Giyilebilir Sağlık Teknolojisi Son Trendler

Giyilebilir teknolojiler bir süredir hayatımızda yer almakta. Sırt çantamızdan çorabımıza kadar teknolojiyi üzerimize giyebiliyoruz. Farklı amaçlar için de kullanılan giyilebilir teknolojiler, sağlık alanında da oldukça fazla ilerleme kaydetti. Peki, giyilebilir teknoloji nedir? Giyilebilir sağlık teknolojisi alanında son trendler nelerdir?

Giyilebilir Sağlık Teknolojisi Son Trendler

Giyilebilir teknoloji, son yıllarda kullanımı gittikçe artan değerli bir sektör. Özellikle sağlık sektöründe bir çok kolaylık sağlaması ve takip kolaylığı açısından dikkatleri üzerine çekmekte.

Giyilebilir teknoloji ürünleri, bize kan basıncımız, nabız hızımız, tansiyonumuz, şeker oranımız gibi birçok önemli durumları öğrenmemizi sağlıyor. Hastalar kendilerine karşı dürüst olamasa da bu aletler, insanlara sağlık durumları hakkında kesin veriler sunuyor.

Şimdi giyilebilir sağlık teknolojisindeki son trendlere birlikte göz atalım.

Giyilebilir Sağlık Teknolojisi Son Trendler!

1. Bioscarf

Bioscarf, maske yerine kullanılabilen oldukça kullanışlı bir atkıdır. Havayı filtreler ve içerideki kirli havayı dışarıda bırakır.

Özellikle alerjik yapıya sahip olan ya da solunum sorunu yaşayan insanlar için son derece pratiktir. Mikropların, alerjenlerin ve dumanın size ulaşmasını engeller. Temiz hava solumak, sağlığınız için çok faydalıdır.

2. Akıllı Bileklik

Akıllı bileklikler, en fazla kullanılan giyilebilir teknoloji ürünlerinden biri. Nabız ölçme, uyku kalitenizi görme, egzersiz ve kalori takibi yapabilmenize imkan sağlar.

Ergonomik rahatlığı ve kullanışlı olması sebebi ile akıllı bilekliklerin kullanımı her geçen gün artmaya devam ediyor.

3. Akıllı İşitme Cihazı

Akıllı işitme cihazları, dışarıdan gelen sesleri seçip istemediğiniz sesleri duymamayı ya da bir sese odaklanıp sadece onu duymayı sağlıyor.

İleride kalp ritmi gibi vücudumuzdan gelen sesleri dinleyip sağlığımız hakkında fikirler edinebileceğiz.

4. Ava

AVA, kadınlar için üretilmiş bir hamilelik takip bilekliğidir. Uyku düzeninizi ve kalitenizi takip eder. Stres seviyenizi izler ve hayatınızda uygun değişiklikler yapmanıza teşvik eder.

Kilonuzu ve bebeğin gelişim evrelerini takip eder. Bu sayede sizin ve çocuğunuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

5. Akıllı Yüzük

Giyilebilir teknolojiyi artık parmağımızda bile taşıyoruz. Akıllı telefonlarınız ile eşleştirdiğiniz zaman gelen aramaları ve mesajları akıllı yüzüğünüz üzerinden görebilirsiniz.

Bazı modellerinde nabzı ve ateşi ölçme özelliği de bulunmaktadır.

6. Akıllı Uyku Bandı

Sağlıklı uyku uyumak, hayat kalitesini arttırır ve sağlığımız için çok önemlidir. Akıllı uyku bantları, uykuya dalmanıza yardımcı olabilecek rahatlatıcı sesler dinlemenizi sağlar.

Uykuya daldıktan sonra uykunuzun kaç kere hangi saatlerde bölündüğünü takip eder ve kayıt altına alır. Horlama sorunu çekiyorsanız horlamaya başladığınızda yumuşak titreşimlerle ve rahat nefes almanızı sağlayarak horlamanızı durdurabilir. İsterseniz alarm kurarak istediğiniz saatte sizi uyandırabilir.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Giyilebilir Teknoloji Nedir? Artıları ve Eksileri Neler?” okumak için buraya tıklayın.
“Bilmeniz Gereken 10 İlginç Giyilebilir Cihaz!” okumak için buraya tıklayın
“Stresi İzleyen 4 İlginç Giyilebilir Teknoloji!” okumak için buraya tıklayın.
“3 Adımda Giyilebilir Teknoloji!” okumak için buraya tıklayın.

“Giyilebilir Sağlık Teknolojisi Son Trendler” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı