Evdeki Robotlar Hakkında 10 İlginç Bilgi

Sizleri şaşırtacak evdeki robotlar hakkında 10 ilginç bilgi yazımızda.

Tıp, arama kurtarma, askeri ve uzay gibi birçok alanda araştırma, geliştirme çalışmalarıyla entegre olan robotlar karşımıza hep farklı şekillerde çıkıyor.  Fakat bizim için büyük kolaylık sağlayanlar evdeki robotlar. Yani aslında bize hizmet edenler. Biz de sizler için evdeki robotlar hakkında 10 ilginç bilgi derledik.

Her geçen gün gelişen ve yenilenen teknoloji hayatımızı kolaylaştırmak için sürekli bizlere hizmet sunuyor. Nitekim bu hizmetlerden en ilgi çekici olanı da robotlar denilebilir. Robotlar evimize girdiğinden beri evin her alanında gerçekleştirdiğimiz rutin işler çok daha kolaylaştı. Örneğin robot süpürge sayesinde artık temizliğimizi çok daha hızlı ve kolay yapabiliyoruz.

Peki ya evimize giren bu robotlar hakkında neler biliyorsunuz?

Evdeki Robotlar Hakkında 10 İlginç Gerçek

  1. Eve giren ilk robot disk şeklinde bir toz emici makine parçasıydı.
  2. 1980’lerin başında evlere ilk giren robotlar aslında çocuklar için tasarlanmış oyuncak robotlardı. Kolay kurulumu ve kullanımı ile günümüzdeki robotik oyuncaklardan bir hayli farklılar.
  3. Robotların bir cinsiyeti yoktur. Hatta bu sayede evlerimize giren robotlara istediğimiz isimleri verebiliriz!
  4. Evet cinsiyetsizler fakat robotlara verilen sesler çoğunlukla kadın sesleridir. Erkek sesi kullanılan robotların samimiyetsiz bulunduğu söyleniliyor.
  5. Kullanıcılar kendileri gibi görünen robotları tercih etmiyorlar. İnsansı görünüme sahip robotlar tüketiciyi korkutuyor.
  6. Artık evimize giren robotlarda kişisel tercihlerimizi öğrenecek ve ona göre programlanacaklar.
  7. Yalnızca temizlik yapmak, bulaşık yıkamak veya ev işlerine yardım etmek için tasarlanmış robotlar yok. İsterseniz evinize alacağınız robotlar evcil hayvanlarınıza eşlik edecek bir dost, bir terapist olabilirler.
  8. Ne yazık ki Amerika bu konuda bir hayli önyargılı. Yapılan araştırmaya göre belli bir kısmı robotları evlerinde istemiyor.
  9. Her ne kadar evlerinde istemiyor olsalar da girişimleri oldukça fazla diyebiliriz.
  10. Robotların giderek artacağı ve her eve gireceği dönemlere çok az kaldı.

evdeki robotlar hakkinda 10 bilgi moblobi

Gelişen ve her geçen gün daha da fazla ilerleyen teknoloji sayesinde yavaş yavaş hepimizin hayatına, evine ve iş yerine girecek olan robotlara çabucak adapte olmamız gerekiyor.

Yukarıda evdeki robotlar hakkında 10 ilginç bilgi paylaştık. Peki siz robotlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Evde size yardım edecek pek çok görevi yerine getirecek bir yardımcının olması fikri sizce nasıl?

Siz de evinizde işinizi kolaylaştıracak robot süpürge alternatiflerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı