Artık Çanta Üzerinde de Ekran Yer Alacak!

Kullandığımız pekçok cihaz ekran taşıyor. Çanta da buna dahil oldu. Artık kullandığımız kol çantalarında da bir ekran bulunacak. Haberimizde…

Teknoloji artık her türlü ürünün içine sızdı. Kullandığımız birçok cihaz ya internete bağlı ya da bir ekran taşıyor. Buna dahil olanlardan biri de çanta… Artık kullandığımız kol çantalarında da bir ekran bulunacak. Haberimizde…

Çanta üzerindeki ekranlar ne işe yarayacak?

Dünyaca ünlü Louis Vuitton markası teknoloji ve tasarımı bir arada getirerek, moda camiasının çığır açan bir yeniliğe imza attı. Kol çantalarına esnek ekranlar yerleştirdi. Bu esnek ekranlı kol çantası ise modanın gelişen teknolojiye ayak uydurduğunu kanıtlamış oldu.

Esnek ekranlar Louis Vuitton’un en ikonik çantalarının üzerine yerleştirildi ve New York‘ta gerçekleşen Cruise 2020 şovunda sergilendi. Çantaların bazılarında büyük bir esnek ekran yer alırken bazılarında daha küçük boyutta çift ekran yer aldı. Marka bu çantaları “dijital bir tual” olarak nitelendirdi.

Günümüzde teknolojik gelişmeler her alanda görülürken tasarım ve moda dünyasında da birçok yenilik ortaya çıkıyor. Dünyaca ünlü marka Louis Vuitton’un bu esnek ekranlı çanta fikri belki de ileride hepimizin yürüyen birer reklam panosu olmasını sağlayabilir. Çünkü çanta üzerindeki ekran sürekli değişiyor ve farklı içerikler bu ekranda yer alabiliyor.

Esnek ekranların çantalara yerleştirilmesi elbette ki üretim maliyetini etkileyeceği ve yenilikçi bir tasarım sunacağı için fiyatı da biraz yüklü olacak. Ancak marka, bu kol çantasının akıllı telefonun bir uzantısı olduğunu düşünüyor. Esnek ekranlı çanta fikrinin küçülen ve birçok yerde var olan ekranların işlevselliklerini arttıracağını öngörüyor.

Tasarım becerisi ve inovasyonun bir arada bulunduğu bu çantalar elbette moda dünyasında önemli bir gelişme. Markanın bu çantaları ne zaman piyasaya süreceği ise bilinmiyor. Ancak teknoloji meraklıları ve ekran bağımlıları bu çantaları heyecanla bekliyor.

Peki siz ekranların kullandığımız başka hangi eşyalarımızda olabileceğini öngörüyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • 3 Adımda Giyilebilir Teknoloji!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Ter ve Leke Tutmayan Akıllı Kumaş Geliştirildi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • 16 Kilo Hafiflemenizi Sağlayan Robotik Şort!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Korkmaz

Dilara Korkmaz

Merhaba,Ben Dilara İstanbul Üniversitesi iktisat 3.Sınıf Öğrencisiyim.İstanbul Üniversitesi Girişimcilik Klübünde aktif üyeyim.Teknoloji ve dijitaldeki gelişmeler beni heyecanlandırdığı için bununla ilgili yazılar yazıyorum. Moblobi.com’da sizleri köşeme bekliyorum. Moblobi: https://moblobi.com/author/dilara-korkmaz/ E-posta: ddilarakorkmazz@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı