Eskimeyen ve Yok Edilemeyen Ayakkabı Gerçek Oldu!

Günümüzde çoğumuzun ayakkabı tercihi rahat ve şık olması yönünde oluyor. Genellikle bu ihtiyacımızı da spor ayakkabılar ile karşılıyoruz. Özellikle yoğun ve zor şartlarda çalışanlar için ise spor ayakkabılar genellikle çok fazla dayanıklı olamayabiliyor ve yaşam süreleri çok kısa olabiliyor. Teknoloji buna da bir çözüm üretti. Yeni geliştirilen bir teknoloji ile artık ayakkabılarımız eskimeyecek ve belki de artık onları eskidikleri için değil artık giymekten sıkıldığımız için değiştirmek isteyeceğiz. İşte detaylar…

Eskitmenin neredeyse imkansız olduğu dayanıklı ayakkabı nedir?

Bu dayanıklı ve eskitmenin neredeyse imkansız olduğu ayakkabının adı ShoezShoez, daha önce ayakkabı sektöründe bizlere vaad edilen fakat istediğimizi alamadığımız bir konu üzerine tasarlanmış denilebilir.. Bu konu hepimizin de bildiği üzere dayanıklı ve sağlam ayakkabılar. Çoğumuz gün içerisinde yaşadığımız yoğun tempoda çok fazla hareket ediyor, koşuyor, yürüyoruz. Hem bu yoğun tempo hem de kötü yol şartları zamanla ayakkabılarımıza zarar verebiliyor. Özellikle de zor şartlarda ve ayakları açısından tehlikeli olabilecek işlerde çalışanlar için ise ayakkabılarının ayaklarını koruyabilmesi ve dayanıklı kalabilmesi neredeyse imkansız bir hale geliyor.

Shoez aslında hem ayakkabısının dayanıklı olmasını ve uzun süre kullanabilmeyi isteyen kişiler hem de zor şartlarda ve ayaklarının güvenliğini sağlamak zorunda olan kişiler için üretilmiş denilebilir. Üst kısımla beraber tam olarak beş katmandan oluşuyor. Bu sayede de hem ayağımızı koruyor hem de dayanıklılığını arttırıyor. Shoez dayanıklı olmasının haricinde birçok özelliğe de sahip.

Bir çok özelliği bulunan bu dayanıklı ayakkabı; her türlü zorlu koşulma yürüyebilmeyi imkanlı hale getiriyor. Korkmadan dereleri aşabiliyor ve hatta çivilerin ya da camların üzerinden bile geçebiliyorsunuz. Çünkü sahip olduğu katmanlar sayesinde suyun ayağınıza geçmesini engelliyor ve can, çivi gibi sivri yüzeylerde bu tehlikleli cisimlerin ayağınıza girmesini engelliyor. Dolayısıyla özellikle bu tip sivri ve ayağa batması sözkonusu olabilecek maddelerin kullanıldığı ya da sıvı ile çok teması olan işlerde çalışan insanların ayaklarını koruması için ideal olabilir.

Dayanıklı ayakkabı ile ayağınızın üzerinden geçtiğinde ayağınız nasıl ezilmiyor, elektrik çarpmıyor?

Shoez, aynı zamanda ayak kokusu ve terleme gibi sorunu olanlara da çözüm olacak bir yapıda tasarlanmış. Ayaklarınızın kokması ve terlemesini engelliyor. Bir çok  özelliği bulunan ayakkabının en ilgi çeken özellikleri ise şok emme teknolojisi, kaymaz tutuşları, delinme önleyici topukları ve de elektrik çarpması yalıtımı olması.

Sözkonusu ayakkabıda bulunan katmanlar ayağınızın üzerinden bir araba lastiği geçse dahi ayağınızın ezilmemesini sağlıyor ve koruyor. Bunun gibi ayağınızın üzerine düşen sert cisimlerden, darbelerden, ezilmelerden yine ayakkabının sahip olduğu bu katmanlar sayesinde ayaklarınız korunmuş oluyor.

Ayakkabının tabanında yer alan şok emme teknolojisi sayesinde herhangi bir elektrik akımı söz konusu olduğunda bu dayanıklı ayakkabılar sizi elektrik akımından da koruyor.

Ayakkabının bu kadar sağlam dayanıklı olmasına rağmen esnekliği ile de dikkat çekiyor. Ayakkabının ortasında bulunan yastıklı taban yürürken rahat şekilde hareket etmemizi ve konforumuzu sağlıyor.

Hepimiz elbette bu kadar sağlam dayanıklı bir ayakkabı isteriz ama bir diğer önemli husus ise şıklık. Normal spor ayakkabı görüntüsüne sahip olan ayakkabı beş farklı dış görünüş alternatifi de sunuyor. Gri, siyah, beyaz siyah karışımlı renk skalası ile kullanmak isteyenlere tercih seçeneği doğmuş oluyor.

Peki bu ayakkabıya yapılan testlerde hangi imkansız denebilecek şeylerle karşılaşılmış? Ayakkabı nasıl yok edilemiyor? Fiyatı ne nerelerde bulunuyor? Video ve detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Kübra Çetingül

Kübra Çetingül

Gazeteci olmak için yanıp tutuşan, gezmeyi öğrenmeyi fazla seven, meraklılığı konusunda çok kez başı belaya giren ama bir o kadarda bunun ekmeğini yiyen, gelecek hedeflerinde de hayallerinin peşinden giden doğruyu söylemek gerekir ise fazla hiperaktif bir o kadar tatsız biri aa bu arada adımı söylemeyi unutmuş olabilirim merhaba ben Kübra! Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! Moblobi: https://moblobi.com/author/kubra-cetingul/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı