Duygularınızı Anlayan Arabalar Hayatımızda!

Teknolojinin önlenemez gelişimi sayesinde artık günümüzde birçok akıllı araç ortaya çıkmakta iken akıllı arabalar da her geçen gün çoğalarak varlığını hissettirmeye devam ediyor. Duygu ve tepkilerinizi algılayabilen bir aracınız olduğunuzu düşünün. Ne hissederdiniz? Kulağa hoş geliyor değil mi. Peki, hayatımızda her geçen gün kendini daha fazla hissettiren bu akıllı arabalar ne işe yarıyor? İşte, duygularınızı anlayan arabalar!

Duygularınızı Anlayan Arabalar Hayatımızda!

Akıllı arabaların günümüz dünyasında birçok farklı versiyonunu görmekteyiz. Araç sürerken bir süre hareketsiz kaldığınızda titreşim ile tepki veren direksiyonlar, siz şeritten çıktığınızda size uyaran birçok teknolojik donanıma sahipler. Buna rağmen sizin duygularınızı hisseden akıllı araçlar çok da yaygın değil. Yine de artık etrafınızda böyle akıllı arabalar görmeniz içten bile değil.

Akıllı arabaların en çok kullanım amaçlarından bir tanesi; trafikte sizi kontrol dışına çıkartmamaya çalışmalarıdır. Yani sizi aslında bir nevi kontrol ederler. Tuhaf şeylerin döndüğünü hissettiğinde sizi normale çevirmeye çalışırlar. Buna en basit örnek olarak biraz önce de bahsettiğimiz şeritten çıktığınız an size çeşitli bildirim ve uyarılar yollamasını gösterebiliriz.

Bu akıllı teknolojik araçlar, sizin duygularınızı da kolaylıkla algılayabiliyorlar ve ona göre tepki veriyor. Sizin de trafikte illa ki sinirlerinizin bozulduğu ve artık kendinizden geçtiğiniz anlar mutlaka olmuştur ya da oluyordur. İşte tam bu anda akıllı arabanız devreye girmekte. Size rahatlatan şarkılar açıyor ve müziğin büyüsüne kapılıp kendinizi iyi hissedebilmeniz için adeta çabalıyor.

Genel olarak akıllı arabaların normal arabalara göre daha küçük olduğu da bir gerçek. Bu nedenle özellikle park etme konusunda da bu durum aslında avantajınıza olabilir. Metropol bir yerde yaşıyorsanız bu sizi park etmek konusunda bir adım öne çıkartacaktır. Akıllı arabaların, çevre dostu olması ile de bilinir. Bu sayede yakıt tüketiminde azami bir şekilde kullanım olanağı sunarlar. Tüm bu özelliklerine rağmen her teknolojide olduğu gibi bazı dezavantajlar bu akıllı arabalarda da var tabi ki. Özellikle fiyat olarak normal arabalara göre daha yüksek fiyatlara sahiptirler. Bu da bütçenizi arttırmanızı gerektirmekte.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Akıllı Araba Nasıl Çalışır?” okumak için buraya tıklayın.
“Akıllı Arabalar Kaza Yaptığında Kim Suçlu Olacak?” okumak için buraya tıklayın
“Akıllı Arabalar Hakkındaki 5 Önemli Gerçek!” okumak için buraya tıklayın.
“Akıllı Arabalar Hakkındaki 5 Efsane!” okumak için buraya tıklayın.

“Duygularınızı Anlayan Arabalar Hayatımızda!” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı