Drone'ların Geleceği Ne Olacak Raporu - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Drone’ların Geleceği Ne Olacak Raporu


Business Insider’ın araştırma hizmeti olan BI Intelligence’den yapılan bir çalışmanın özeti drone’ların geleceği hakkında önemli ipuçları veriyor.

Drone sektörü şu an tarım, arazi yönetimi, enerji ve inşaat alanlarında çokca müşteriye hizmet veriyor. Savunma odaklı büyük şirketler ve sanayi holdingleri, drone teknolojisine yatırım yapmaya başlamış olmalarına rağmen, hizmet sağlayıcıların birçoğu küçük şirket konumunda.

Raporun içerisinde yer alan, önümüzdeki yıllarda bu sektöre yapılacak yatırım tahminleri aşağıda sunuluyor.

BI Intelligence’den raporunda, drone’lar veya insansız hava araçları (UAV’ler) için giderek büyüyen küresel endüstrinin çeşitli seviyelerine derinlemesine bir bakış yapılıyor. Bu rapor, ticari drone teknolojisindeki iş fırsatı için öngörüler sağlıyor, gelişmeleri ve önündeki engelleri inceliyor, aktif olan düzinelerce önemli şirketin listesini sunuyor. Son olarak, ABD Federal Hava İdaresi’nin ticari uçuşlara ilişkin taslak kurallarının düzenlenmesiyle ticari drone’ların ABD düzenlemesinin mevcut durumunu irdeliyor. Pek çok kişinin ve bir çok şirketin ABD hükümetinin “muafiyet” programı kapsamında ticari olarak küçük drone’lar satmaya yetkili olduğunu biliniyor.

Rapordan çıkan köşebaşları şöyle:

Drone satışlarından elde edilen gelirler 2021’de 12 milyar dolar seviyesine çıkacak. Geçen yıl 8 milyar doları aştı.

Artan fiyat rekabeti ve yeni başlayanlar için drone kullanmayı kolaylaştıran yeni teknolojiler sayesinde global drone sevkiyatı gelecek beş yılda dört katına çıkacak.

Kurumsal drone’lar için en büyük iki potansiyel pazar olan ABD ve AB’de hem ürün gönderimi hem de gelirlerde artış yaşanacak.

Çarpışma önleme gibi teknolojiler, drone’ları daha güvenli hale getirecek.

Askeri sektör daha fazla kullanmaya başlayacak.

Basitçe söylemek gerekirse, Drone Raporu, hızla gelişen drone dünyasında önemli bilgiler içeriyor. Bu sektörde çalışan ya da ileride olmayı düşünen biriyseniz raporu, buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı