Drone’ları İşinize Nasıl Uyarlayabilirsiniz?

Droneların kullanım alanları aslında oldukça geniş. Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor: “Her drone uçmaz” . Evet,doğru duydunuz; otonom araçlar da büyük dronelar olarak görülüyor. Bina içinde ilaç taşımacılığı için drone kullanan hastaneler de mevcut.

İyinin de yanında bir çok kötü amaçlı kullanımının da olmasından dolayı droneler için belirli yasaklar mevcut. Örneğin uçan dronelar 25 kg’dan daha ağır olamaz. 400 metreden alçakta, gündüz ve kontrol eden pilotun görüş alanı içerisinde uçurulmak zorunda. Havaalanı gibi belirli yerlerde bir kişinin birden fazla drone uçurması da ayrıca yasak.

Bahsettiğimiz  kötü amaçlar uyuşturucu satıcılığı,yetkiyle giriş sağlanan noktaların tepeden görüntüsünü alınması gibi tehlikeler.

Peki drone’lar özellikle hangi işlerde kullanılabilir ve işinizi nasıl daha karlı hale getirebilir? İşte size bu da mı oldu diyeceğiniz kullanım türleri..

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Ceren Kutukcuoglu

Ceren Kutukcuoglu

Tiyatro sever,fotoğraf çeker, gezip görmeye pek meraklı aç bir mühendis... Dijital dünyanın yeniliklerini birlikte takip etmek için Moblobi.com'daki köşesinde sizi bekler. https://moblobi.com/author/ceren-kutukcuoglu/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı