Yeni Başlayanlar için En İyi Dronelar Hangileri?

Dronelar günlük hayatımızda ve farklı sektörlerde sıkça kullanılmaya başlandı. Drone dünyası içerisinde yeni başlayanlar için en iyi 3 drone, haberimizde...

Drone, en basit tanımı ile insansız hava aracı olarak düşünülebilir. Uzaktan kumanda edilebilen, belli bir yüksekliğe çıkabilen ve şarj süresince kayıt yapabilen çeşitli özelliklere sahip. Geçmişte askeri veya araştırma amacıyla kullanılan dronelar, günümüzde daha ulaşılabilir haldeler. Gazetecilik ve show dünyasında, spor müsabakalarında ve hatta seyahatlerde bile çekim yapmak amacıyla kullanılıyor. Ayrıca pazarlama alanındaki tanıtımlarda emlak ve tarım sektöründe de droneları görmek mümkün. Gittikçe kullanım alanı genişleyen ve ilgi gören dronelar haritalama ve acil yardım gibi insan hayatına etki edecek alanlarda da verimli olacak gibi görünüyor. Ayrıca günlük hayatımızda sokaklarda, park ve bahçelerde, düğün ve organizasyonlarda gökyüzünde uçan dronelar ile sıkça karşılaşıyoruz. Drone dünyası bu kadar genişlemişken; yeni başlayanlar hangi droneları kullanabilirler? Drone ilgisi olanların kullanabilecekleri en iyi dronelar ve ilginç özellikleri, haberimizde…

Drone dünyası içinde yeni başlayanlar için en iyi 3 drone:

Drone piyasasına sürekli artan ilgi ve yatırımlar ile büyüyor. Böylece bu araçlar ile ilgilenenlere de gelişmiş ve çok çeşitli bir drone dünyası sunuyor. Bu dronelar arasından yeni başlayanlar için geliştirilmiş en uygun modeler ise şunlar:

1- Hubsan H501S X4 Standard Edition

Hubsan’ın GPS özellikli bu drone’u, daha ucuz dronelara kıyasla avantajlı denebilir. Otomatik olarak, herhangi bir giriş yapmadan GPS sayesinde hiçbir yere çarpmadan dengeli bir gidiş dönüş sağlayabiliyor. Denetleyicisinde 4,3 inç LED ekrana sahip olan bu drone; kamera görüntüsünün izlenmesine olanak sağlıyor. 1080p kamera sektörün en iyisi olmasa da, fiyat performans açısından yeterli olduğu söylenebilir.

drone dunyasi en iyi dronelar moblobi

2- DJI Mavic Mini

2019’un sonunda piyasaya sürülen bu drone, havada asılı kalma, dairesel uçuş, roket uçuş ve helezon uçuş özelliklere sahip. Pil kapasitesi ve çalışma süresi açısından oldukça tatmin edici olmasının yanı sıra titreşim engelleme ve engellerden kaçınma özellikleriyle de dikkat çekiyor.

3- Eachine E511S

Eachine E511S, E511’den sonra çıkan yükseltilmiş bir drone modeli. Eve otomatik dönüş ve “Beni İzle” modu da dahil olmak üzere tam GPS kontrollerine sahip olması ile drone dünyası içerisinde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Özellikle yürüyüş, bisiklet veya istediğiniz diğer açık hava etkinlikleri ve özçekimler için çok kullanışlı olduğu söylenebilir. Orbit modu ile zamanlı fotoğraflar çekebiliyor ve izlemesi için önceden belirlenmiş yollar çizilmesine imkan sağlayabiliyor. 45 derece ayarlanabilen geniş açılı bir lensi bulunuyor. Ayrıca 1080p video ve 1920×1080 piksel fotoğraflar çeken güçlü bir kameraya sahip. Sözkonusu drone yüksek ve düşük hızlı kontrolleri ile yavaş manzara videolarının çekilmesini de kolaylaştırabiliyor.

Peki siz drone dünyası ile ilgileniyor musunuz? Kullandığınız veya önerdiğiniz diğer drone alternatifleri neler? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Drone Dünyası İçinde En Popüler 7 Drone!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Yakında Etrafta Göreceğiniz İnsansı Robot Türleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Askeri Birliklere Yardımcı Olacak Kamikaze Dronelar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlayda Tokuçcu

İlayda Tokuçcu

Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum. Teknolojinin hızına yetişmek ve güncel kalmak için Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı