Dört Mevsim Sizi Koruyan Hamak! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Dört Mevsim Sizi Koruyan Hamak!


Hepimiz doğaile başbaşa kalmayı severiz. Hatta pek çoğumuz doğada vakit geçirebilmek adına tatillerdimizde kampyapmayı tercih ederiz. Yaz aylarında keyifli olan kamphayatı kışın hava şartları sebebiyle pek tercih edilemiyor. Hatta yazın bile gece gündüz hava sıcaklığındaki fark sebebiyle bir hamakta gece boyunca uyumak çok mümkün olamıyor. Ancak bu durumu değiştirecek bir haberimiz var. Yani artık geceleri ve havanın serin olduğu günlerde de hamakta uyumak mümkün olabilecek. İşte detaylar…

Dört mevsim boyunca keyif yapmanızı sağlayan bu hamağın adı CocoonCocoon, Snugpaktarafından geliştirilmiş ve mevsim koşulları ne olursa olsun gece hava da soğusa hatta rüzgar da esiyor olsa hamak keyfi yaşamanızı sağlıyor.

Cocoon adı verilen bu hamağın kuvvetli bir yalıtım katmanı içeren özel bir kumaş teknolojisi bulunuyor. Travelsoft adı verilen bu teknoloji sizi çok soğuklarda dahi koruyabiliyor. Aslında bu teknoloji bir muzdan ilham almış. Sizi tıpkı bir muzun üzerindeki kılıf gibi kuşatıyor. Bahsettiğimiz teknolojinin olduğu yalıtım katmanı da böylece ısıyı içerde hapsediyor. Dış koşulları da gözeterek siz içerisindeyken kademeli olarak sıcaklığı arttırıyor. Bu da size hamağın içerisine girdiğiniz zaman çadırda kalıyormuşsunuz ya da uyku tulumunun içindeymişsiniz gibi bir his yaratıyor.

Hamağın ortasındaki fermuarı sayesinde hamağa kolayca girip, çıkabiliyorsunuz. Ayrıca kurması da oldukça kolay. Klasik hamaklar gibi iki ucunu karşılıklı olarak ağaçlara bağlamanız yeterli.

Peki bu kamp hayatını teknoloji ile birleştiren hamak başka hangi özelliklere sahip? Nasıl ve nereden edinebiliyorsunuz? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı