Dikkat: Arabanızın Yerini Drone Araçlar Alıyor! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Dikkat: Arabanızın Yerini Drone Araçlar Alıyor!


Drone ‘lar artık her yerde ve her işte kullanılmaya başladı. Hayatımıza ilk olarak eğlence amaçlı giren drone ‘ların kullanım alanları arama kurtarmadan kargoya, hatta taşıtlarımızın yerine kadar ulaşmış durumda. İşte size güzel bir örnek daha…

LIFT Aircraft adındaki bir şirket, dronehelikopteri olarak isimlendirilen Hexa’yı halkın kullanımına sunuyor. Nasıl mı? Austin civarlarında olan gölün üzerinde yapılacak olan bir uçuşun çok kısa bir süresi için 249 dolardan satışa çıkarılacağı açıklandı.Fiyatı biraz yüksek gibi görünüyor. Kişisel hava aracı olan bu helikopter drone ‘un özellikleri saymakla bitmiyor.

Peki drone helikopter hangi özellikleri içerisinde bulunduruyor?

18 adet pervanesi bulunan 15 dakika boyunca uçabilen hava aracıdikey olarak havalanabiliyor ve tekrar yere inebiliyor. Harika bir uçuş deneyimi yapmak isteyenler için kaçınılmaz bir fırsat. Bu helikopter drone ‘un 250 kiloya kadar taşıma kapasitesi bulunuyor. Bu taşıma kapasitesini bünyesinde bulunduran dev droneiçerisinde sensör barındırıyor. Bu sensörler sayesinde kokpit içinden uçuşlar kontrol edilebiliyor. Elektrik enerjisiyle çalışan bu drone ’da şimdilik sadece bir kişi uçuş deneyimi yaşıyor. Yani taşıma kapasitesi tek kişilik. Yakın bir gelecekte uçan hava aracının şehir içinde de hava taksisi olarak yakın bir zamanda kullamaya başlayabiliriz gibi görünüyor.

Peki bu drone helikopterler ne işe yarayacak? Kimler kullanabiliecek?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı