Dijital Sınırların Ötesindeki Teknoloji Trendleri! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Dijital Sınırların Ötesindeki Teknoloji Trendleri!


Deloitte tarafından “2019 Teknoloji Trendleri: Dijital Sınırların Ötesinde” raporu yayınlandı. Rapor, teknolojik güçler ile yeni teknolojilerin yakınsamasının endüstrilerdeki yıkıcı etkisini araştırıyor. İşte detaylar…

Raporda 10 yıllık teknolojideğişimi incelendi. En son teknolojik gelişmelerin yanısıra Yapay Zeka, müşteri deneyimi, sanal gerçeklik, bulut bilişim, siber güvenlik, ana sistemlerin modernizasyonu, blok zinciri, teknolojive iş birimlerinin entegrasyonu gibi dokuz makro trende de odaklanıldı.

Raporda gelişmiş ağlar, sunucusuz bilgisayarlar, akıllı arayüzler ve dijital deneyimler gibi yeni teknolojiler ile bilişsel teknolojiler ve bulut teknolojiler gibi teknolojik güçlerin yakınsamasının yarattığı endüstrideki yıkıcı etki araştırıldı.

İşte 2019 yılında öne çıkacağı düşünülen 6 teknolojitrendi:

Yapay Zeka destekli kurumlar:

Şirketler, robotik süreç otomasyonu, makine öğrenimi, bilişsel teknoloji, doğal dil işleme gibi sistematik olarak hızla olgunlaşan teknolojiler sadece iş süreçlerinde kullnılmıyor. Aynı zamanda ürün ve hizmetlerle, endüstrilerin geleceğini kurgulamada da kullanılıyor. Bu kurumlar artık “neden Yapay Zeka” yerine “Yapay Zeka neden olmasın” bakış açısına doğru bir dönüşüm yaşıyorlar.

Akıllı arayüzler:

Teknolojibiz insanlarla sanal gerçeklik, arttırılmış gerçeklik, insan merkezli tasarım teknikleri, ileri teknolojiyi biraraya getiren bilgisayar vizyonu aracılığı ile etkileşime giriyorlar. Bu teknikler ve teknolojibirarada çalışıyor; veriler, makineler ve birbirimizle iletişim biçimimizi şekillendiriyor.

Yarının bağlanabilirliği:

Günümüzde iş alanlarınımızı; 5G, sınır bilişim ve örgüsel ağlar gibi bazı teknolojiler dünyanın en uzak köşelerine kadar genişletebiliyor. Görünmez bir kahraman gibi olan bu gelişmiş ağ iletişimi, yeni hizmet ve ürünlerin gelişimini yönlendiriyor, işlerin yapılışını değiştiriyor.

Deneyim pazarlamanın ötesinde yeniden tasarlandı:

Bugünün müşterileri artık kişiselleştirilmiş ve belli bir konu çevresinde kurgulanmış deneyimler istiyorlar. Bazı pazarlama yöneticileri ise bu deneyimleri sunmak için, CIO’larıyla yakın ortaklıklar kuruyor ancak geleneksel ajans ilişkilerinden ise uzaklaşıyorlar. Yeni nesil pazarlama araçları ise kişiselleştirilmiş, dinamik ve bağlamsal deneyimlere odaklanıyor ve böylece CMO’lar ve CIO’lar; müşterinin istek ve ihtiyaçlarını en etkin şekilde karşılayabiliyor.

Dijital sınırların ötesindeki teknoloji trendleri arasında siber zorunluluk ve sunucusuz dünya var. Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı