Çöplerin Daha Az Yer Tutmasını Sağlayan Akıllı Çöp Kovası!

Çöpleri sıkıştırarak doğada ve evlerimizde daha az yer tutmasını sağlayan akıllı çöp kovası geliştirildi. İlginç detaylar, haberimizde...

Çöpleri ezip içinde biriktiren, onların havalarını alarak sıkıştıran ve daha az yer kaplamasını sağlayan bir çöp kovası geliştirildi. Akıllı çöp kovası ile çöplerin evlerimizde ve doğada çok daha az yer kaplaması sağlanıyor olacak. İlginç detaylar, haberimizde…

Akıllı çöp kovası neler yapabiliyor?

Akıllı çöp kovasının ismi Titan. Geleneksel çöp kutularının yerini almaya hazırlanan bu teknoloji, öncelikle fazla çöplerin oluşturduğu çöp alanından tasarruf sağlıyor olacak. Çöpleri sıkıştırarak çöp kovasının çabuk dolmasını engelleyecek. Ayrıca sık sık çöp çıkarmak zorunda da kalmamış olacaksınız.

Sözkonusu kovanın kapağı siz yanına gittiğinizde kendiliğinden açılıyor. Böylece ona dokunmanıza gerek kalmadan; daha hijyenik bir ortam yaratıyor. Ön kısmında bulunan tutma yerinden tutarak; çöp kutusu dolduğundan çöpleri kolayca dibe doğru itebiliyorsunuz. İçeride çöpler basınç etkisindeyken sıkışmış oluyor.

İçerisinde kendine özel dev bir çöp torbası bulunuyor. Çöpleri adeta çöp sıkıştırma alanlarındaki veya çöp arabalarındaki gibi sıkıştırıyor. Bunu kovadaki kol sayesinde; insan gücüyle tek başınıza hiçbir güç sarf etmeden yapabilmenizi sağlıyor. Klasik kovalarda çöp poşetini çıkardığınızda genellikle maruz kaldığınız akan çöplerle de karşılaşmanızı engelliyor. Çöp baştan sonra dolduktan sonra bağlayıp atıyorsunuz. Ancak çöpün dolması oldukça uzun bir zaman alıyor.

Titan adlı bu akıllı çöp kovasının kapağındaki ufak hazne; siz kapağını açtığınızda; etrafa güzel koku saçmasını sağlıyor. Bir nevi deodorant etkisi yaratıyor ve ortaya çıkabilecek kötü çöp kokusunu bastırıyor. Bu arada merak edenler için paylaşalım: Bu akıllı çöp kovası yaklaşık 300 dolar civarında satılıyor. Tasarım olarak da hemen hemen her mutfağa uyacak boyutta bulunuyor.

Peki siz akıllı çöp kovası hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce çöplerin doğada ve evlerimizde daha az yer tutmasını sağlayan bu gibi teknolojiler daha fazla evde kullanılmalı mı? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Hijyen için Sensörlü Çöp Kutusu Kullanılacak!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Evde Yokken Yardımcı Olacak Otomatik Evcil Hayvan Besleyiciler!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Çöplerinizi Akıllı Çöp Kutusu Dışarı Çıkaracak!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Emircan Erdönmez

Emircan Erdönmez

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İletişim Tasarımı okuyor, tasarlıyor, çiziyor ve izliyorum. Teknoloji odağında film, dizi, sosyal medya gündemini takip ediyor. Tüm bunları size Moblobi.com’daki köşemde aktarıyor olacağım. Moblobi köşem: https://moblobi.com/author/emircan-erdonmez/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı