BuddyGuard Flare, Yüzleri Tanıyor ve Seslerden Şüpheleniyor.!

BuddyGuard, Berlin merkezli, AI ile desteklenen bir ev güvenlik kamerası… Bu cihazı geliştiren startup, cihazın pazarlamasını hızlandırmak amacıyla yeni fonlama arayışını snlandırdı ve 3,4 milyon euro kaynak elde etti. Avrupa genelindeki 20 melek yatırımcısının katılımıyla gerçekleşen fonlamada, Alman elektrik uzmanı Bachmann Group, turda liderlik etti. Girişim bu yatırımla, 2018’de Flare’yi Avrupa ve Kuzey Amerika’daki kitle pazarına girmeyi hedefliyor.

Flare adı verilen ürün, BuddyGuard’ın ilk ürünü… 2015’te bir Kickstarter crowdfunding kampanyası ile finanse edilmişti. Google Nest Cam veya Netgear’ın Arlo gibi diğer bağlı güvenlik kameraları ile rekabet eden ürün, kendisini rakiplerinden daha zeki olarak ayrıştıyor. Techcrunch’un haberine göre kamera çözümlerinin genellikle hareket sensörlü kameralardan oluştuğu ve kullanıcının telefonuna bildirim akışı yönlendirdiğini belirten şirket CEO’su bu cihazın özelliği, yüzleri tanımak ve seslerden şüphelenmek için AI kullanması olduğunu paylaşıyor. Bu sayede ürün, bir ev sahibine kameranın görsel-işitsel yayınını izlemek zorunda kalmadan alarm verebiliyor.

Ana giriş noktasına yakın evin içine yerleştirilecek olan BuddyGuard Flare, 130 derecelik, geniş açılı, 1080p HD kameralardan oluşuyor, pil ve 4G LTE yedeklemesi sayesinde bir elektrik kesintisinde bile çevrimiçi kalmaya devam edebiliyor.

Eve geldiğinizde kapanacak bir mahrem çekimci de içeriyor, kamera gizliliğinizi koruyor. Gizlilik konusunda özellikle farkı olan ürün; yüz ve ses tanıma yazılımını bulutta değil cihaz üzerinde tutuyor. Flare, normal sesleri şüpheli seslerden ayırt edebiliyor, potansiyel olarak tehlikeli durumları tanıyıp kategorize edebiliyor ve Alarm İzleme Merkezi aracılığıyla size bildirimde bulunabiliyor.

BuddyGuard Flare; Almanya, Avusturya, İsviçre, İngiltere, Hollanda, Belçika ve Fransa’da satışa sunulduğu ve gelecek yıl Kuzey Amerika’da piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Ürünün ne zaman ülkemizde satışa sunulacağı ise bilinmiyor.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı