Bu Teleskop, Akıllı Telefonunuza Bağlanıyor!

Hem astronomi tutkunu olan hem de gördüğü güzel manzarları paylaşmayı sevenlere güzel bir haberimiz var. Yeni nesil bir teleskop anlayışı sunan ve akıllı telefonunuza bağlanabilen stellina teleskopları, bize teleskopların da artık “akıllanan nesneler” arasına girdiğini gösteriyor.

Bazılarımız için gökyüzünü, ayı, yıldızları incelemek bir hobi ve yaşam biçimi haline gelmekte. Tabi bu aktiviteyi yapabilmemiz için bazı ekipmanlara sahip olmamız gerekir. Bunların başında ise elbette teleskop geliyor. Fakat günümüzde telefonlar kadar yaygınlaşmadığı için teleskopların herkesin elinin altında bulunan bir alet olmadığı aşikar. Ve her yere rahatlıkla götüremeyeceğimiz bir cihaz. Stellina teleskop ise teleskop tutkunları için özel olarak geliştirilmiş ve klasik sıradan teleskoplarda ki sorunları ortadan kaldıran bir çözümle bize geliyor.

Hemen hemen her şeyin akıllısının çıktığı dünyamıza ayak uyduran stellina teleskop’u akıllı telefonlarınıza, tabletinize ve bilgisayarınıza bağlayabiliyorsunuz. Özellikleri bununla da bitmiyor. Bağladıktan sonra, teleskop‘un merceğinden ne görüyorsanız anlık olarak bize göre normalize edilen sosyal medyada paylaşabilir veya cihazlarınıza kaydedebilirsiniz.

Bu güzel özelliğinin yanında Stellina, GPS ve robotik teknolojisini kullanarak daha önceden en sevdiğiniz ve kaydettiğiniz yıldızlara veya herhangi başka bir cisme otomatik olarak yönlenerek sizi büyük bir zaman kaybından kurtarmış oluyor. Kendi dünyanızdaki evreninizi taşınabilir ve akıllı telefonunuza bağlanabilir yeni nesil olan bu teleskopla paylaşabiliyorsunuz. Neredeyse mükemmel bir paylaşıma sahip olan Stellina, gece gökyüzünün güzelliğini en uzak yerlerden bile keşfetmenize izin veriyor. Milyonlarca ışık yılı uzaklıkta olan galaksileri keşfe çıkmaya ne dersiniz? Kompakt boyutları ve hafifliği sayesinde Stellina her yere kolayca sığabiliyor ve sırt çantasına mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor.

Peki bu teleskop akıllı telefonunuz ile nasıl entegre oluyor, sosyal medyada neler yapmanızı sağlıyor dersiniz?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı