Bu Teknoloji ile Çocuklarınız Kendine Oyuncak Yapıyor!

Şimdi size güzel bir haberimiz var teknoloji çocuklarınızın kendi oyuncak larını kendilerinin yaratmasını sağlıyor. Detaylar haberimizde…

Oyun bir çocuğun düşünmesini, kendini ifade edebilmesini sağlayıp yaratıcılığını geliştiren en etkili araç.  Çocuğun kendini özgür hissedip daha mutlu olduğu yer. Çocuğun kendine olan güvenini artırır ve daha bilinçli çocuklar meydana getirir. Bir çocuk için bu kadar önemli olan oyun günümüzde yüz yüze ve oyuncaklarla olmaktan çıkıp tamamen bilgisayar ve tablet odaklı olmaya başladı.

Bu durumun suçlusu elbette çocuklarımız değil. Çocukların içine doğduğu günümüz koşullarına ne yazık ki ebeveynler ve yeni oyuncaklar da uyum sağladılar. Ne yazık ki ebeveynler çocukları yemek yemediğinde dahi ellerine tablet vermeye başlar hale geldiler. Ama bu durum maalesef yaratıcılığı daha az gelişen ve aileleri ile iletişimi az olan çocukların oluşmasına sebep oluyor.

Bu hazıra konma durumu çocuğun yaratıcılığını önlüyor ve onu hayatı boyunca hep hazıra alıştırıyor. Aslında teknoloji çocuklar için zararlı birşey değil. Biz onu bilinçsizce kullanarak bu hale getiriyor diyebiliriz. Çünkü teknoloji biz farkında olmasak da sadece telefon ve tabletlerden ibaret değil; ortaya çıkan pek çok ürün ve hizmet çocuğunuzun hayatını şimdiki ve gelecekteki hayatını kolaylaştırıyor.

Şimdi size çocukların kendi oyuncaklarını yaratıp, yaratıcılıklarını geliştirmesini sağlayan bir teknolojiden bahsedelim. Toybox isimli bir 3D yazıcı düşünün. Bu yazıcı ile çocuklarınız kendi oyuncağını kendisi yapabilecek! Ama nasıl?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Merve Aktaş

Merve Aktaş

Merhaba, ben Merve Aktas. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com'da sosyal medya haberleri yazıyorum. Beni takip etmek isterseniz “MERVE'NIN SOSYAL MEDYA GÜNDEMI”ni takipte kalın. Instagram: @merev12 Twitter: @MmerveAaktas


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı