Bu Teknoloji ile Çocuklarınız Kendine Oyuncak Yapıyor! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Bu Teknoloji ile Çocuklarınız Kendine Oyuncak Yapıyor!


Şimdi size güzel bir haberimiz var teknolojiçocuklarınızın kendi oyuncak larını kendilerinin yaratmasını sağlıyor. Detaylar haberimizde…

Oyun bir çocuğun düşünmesini, kendini ifade edebilmesini sağlayıp yaratıcılığını geliştiren en etkili araç. Çocuğun kendini özgür hissedip daha mutlu olduğu yer. Çocuğun kendine olan güvenini artırır ve daha bilinçli çocuklar meydana getirir. Bir çocuk için bu kadar önemli olan oyungünümüzde yüz yüze ve oyuncaklarla olmaktan çıkıp tamamen bilgisayar ve tablet odaklı olmaya başladı.

Bu durumun suçlusu elbette çocuklarımız değil. Çocukların içine doğduğu günümüz koşullarına ne yazık ki ebeveynler ve yeni oyuncaklar da uyum sağladılar. Ne yazık ki ebeveynler çocukları yemek yemediğinde dahi ellerine tablet vermeye başlar hale geldiler. Ama bu durum maalesef yaratıcılığı daha az gelişen ve aileleri ile iletişimi az olan çocukların oluşmasına sebep oluyor.

Bu hazıra konma durumu çocuğun yaratıcılığını önlüyor ve onu hayatı boyunca hep hazıra alıştırıyor. Aslında teknoloji çocuklar için zararlı birşey değil. Biz onu bilinçsizce kullanarak bu hale getiriyor diyebiliriz. Çünkü teknoloji biz farkında olmasak da sadece telefon ve tabletlerden ibaret değil; ortaya çıkan pek çok ürün ve hizmet çocuğunuzun hayatını şimdiki ve gelecekteki hayatını kolaylaştırıyor.

Şimdi size çocukların kendi oyuncaklarını yaratıp, yaratıcılıklarını geliştirmesini sağlayan bir teknolojiden bahsedelim. Toyboxisimli bir 3D yazıcı düşünün. Bu yazıcı ile çocuklarınız kendi oyuncağını kendisi yapabilecek! Ama nasıl?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı