Bu Robot Süpürge Küfür Ediyor!

Robot süpürgeler, son yıllarda hayatımıza dahil olmaya başladı. Özellikle evcil hayvanınız varsa sürekli tüy döktüğünden dolayı robot süpürge teknolojisi, kulağa son derece hoş geliyor.

Gelişen teknoloji ile birlikte bu süpürgelerin de ilginç modelleri piyasaya sürülmekte. Bir youtuber’ın geliştirdiği robot süpürge, bir yerlere çarptığı zaman küfür ediyor. Şimdi bu teknolojik robot nedir, nasıl tasarlandı konularına bir göz gezdirelim.

Robot Süpürge Nedir?

Bu süpürge, kendi kendine süpürme işlemini gerçekleştiren teknolojik süpürgelere verilen addır.

Bu akıllı süpürgeler, yerlerde dolaşır ve bir objeye ya da duvara yaklaşınca mekanizmasında yer alan sensörleri sayesinde bunu algılayıp yön değiştirir. Bu sayede sağa sola çarpmadan yerleri temiz tutar. Özellikle evinizde evcil bir hayvan besliyor iseniz bu akıllı süpürgeler sizin için bu tüyleri rahatlıkla temizleyebilir.

Üstelik şarjı azaldığı zaman, şarj istasyonuna döner ve kendi kendini şarj etmekte. Dolum işleminden sonra tekrar görevine dönüp yerleri temizlemeye devam eder. Robot süpürgeler, çok fazla elektrik tüketimi ihtiyacı da duymaz.

Küfürbaz Robot Süpürge Roomba!

Roomba isimli robot, herhangi bir objeye çarptığında çığlık atıp küfür ediyor!

Micheal Reeves isimli youtuber, bir robot süpürge satın aldı ve cihazın mekanizmasında bazı değişiklikler yaptı. Bu sayede Roomba ,enteresan bir alete dönüştü.

Roomba, artık çarptığı objelerden sonra çığlık atıp küfür ediyor. Micheal Reeves’in takipçileri bu süpürge robotu oldukça eğlenceli buldu. Bir youtuberın kendi tasarımı olduğu için eğlenceli robot Roomba’nın satışı şu anlık mevcut değil.

Roomba Nasıl Yapıldı?

Roomba’nın yapımı için bir bluetooth hoparlör, bir radyo alıcısı ve Raspberry Pie mini bilgisayar kullanıldı.

Bunun yanında seslerin daha gerçekçi ve daha eğlenceli olabilmesi için de çeşitli insan seslerinin kullanıldığı ifade edildi. Kayıtlar alındıktan sonra mini bilgisayarın içine yüklendi ve diğer araçlarla birlikte süpürgenin içine yerleştirildi.

Roomba, bir yere çarptığı zaman daha önceden kaydedilmiş olan küfürleri bluetooth hoparlör aracılığı ile dışarı veriyor. Youtuber Reeves, çektiği videoda yapım aşamasını hızlandırılmış bir şekilde gösteriyor. Bununla birlikte Roomba’nın yapım aşaması oldukça ilgi çekti ve Youtube’da milyonlarca defa izlendi.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Evdeki Robotlar Hakkında 10 İlginç Bilgi” okumak için buraya tıklayın.
“Temizlik Yapan Süpürge Robot!” okumak için buraya tıklayın
“Evinizde Kullanabileceğiniz 8 Yapay Zekalı Aygıt” okumak için buraya tıklayın.
“Bu da Oldu: Robotlar Tuvalette!” okumak için buraya tıklayın.

“Bu Robot Süpürge Küfür Ediyor!” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı