Bu Cihaz Duygularınızı Okuyor!

MIT Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zeka Laboratuvarı’ndan bir araştırma ekibi, kablosuz olan sinyalleri kullanarak bir kişinin mutlu, üzgün, öfkeli, şaşkın olup olmadığını tespit edebiliyor. Geliştirilen bu teknoloji EQ-radyo teknolojisi içerisinde eğlenceden tıp ve başka sektörlere kadar uzanan bir bölüm barındırıyor.

Peki bu EQ-radyo teknolojisi ve cihaz nasıl çalışıyor?

EQ-radyo teknolojisi, kablosuz sinyalleri, hedef olarak belirtilen kişinin vücuduna iletir. Bu dalgalanmalar bir tür sıçrama yapar ve cihaza geri dönmüş olur. Çeşitli algoritmalar ile donatılan EQ-radyo teknolojisi, bu yansıyan sinyalleri kalp atışlarına iletir. Daha sonra bu cihaz kalp atışındaki aralıklardan duygu durumunu kontrol eder.

Herhangi bir kişinin yansıtılan sinyallerinin düşük uyarılma ve negatif etki yaratması durumu üzüntülü olarak adlandırılır. Eğer yüksek bir uyarılma ve olumlu etkiye karşılık veriyorsa heyecanlı olarak sınıflandırılır.

Peki bu cihaz nerelerde kullanılacak, nelere yarayacak?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı