Yeni Teknolojiler

Bu Çiftlik Robotlar Tarafından İdare Ediliyor!


İşte çiftliği yöneten kişinin şaşıracağınız o özelliği…

Tahmin ettiğiniz gibi bu kişide bir robot. Hatta insanlardan daha fazla sorumluluk alan ve iş yapan bir robot.30 dönümlük tarımın kendi robot çiftliğinde tek bir arazide yapılabildiğini söyleyen Alexander, robotları konusunda oldukça güvenli.Çiftliğin kent içinde bulunmasıysa Alexander için ise büyük bir avantaj sağlıyor.

Çünkü marketlere giren sebze ve meyveler bile çiftliklerden kentlere gidene kadar tazeliklerini kısmende olsa yitiriyorlar.Kentin içerisinde bulunan bu çiftlikler sayesinde taze ürünler müşterilere daha kısa zamanda ulaşıyor. Çiftlikte şuanda sadece yeşil yapraklı bitkiler yetişiyor. Domates gibi diğer bitkilerin ise ilerleyen senelerde yetiştirilmeye başlanması kararlaştırılmış.

Siz her şeye el atan sonunda da çiftlik kuran bu robotlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Başka Neler Var?

Robotların farklı şekillerde hayatımızda olması bu yazıda ilginizi çektiyse, aşağıdaki haberlerimize de bir göz atmanızı tavsiye ederiz:

  • Teknoloji ilerledi ve artık robotlar eğitim hayatımıza da el atıyor. Robot öğretmenler artık iş başında. Nasıl mı? “Robot Öğretmenler Ders Başında!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Ross, dünyanın ilk yapay zekalı avukat robotu olarak üretildi. Ve bazı hukuk büroları tarafından kullanılmaya başlandı bile! “Dünyanın İlk Yapay Zekalı Robot Avukatı Ross!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Avrupa Parlamentosu, robotlara elektronik insan adı altında kimlik veren yasa tasarısını onayladı. Bu tasarının içerisinde neler var? “Robot Hakları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Teknolojinin gelişmesiyle birlikte gündelik hayatımızda birçok değişiklik olmakta. Artık birçok alanda yapay zekaya sahip robotlarla işlerimizi yürütüyoruz. “Robotlar Sizi İşinizden Edecek!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • DyRET isimli bu robotun farkı ise yeni doğmuş bir geyik gibi yürümeyi kendi kendine öğrenebilmesi. “Bu da Oldu: Yürümeyi Kendi Kendine Öğrenen Robot!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Bilim adamları robotların kendilerini aşık hissetmeleri için gerekli olan formülü bulduklarına inanıyorlar. “Yakın Gelecekte Belki de Bir Robot Size Aşık Olabilir!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Robot devriminin, endüstriyel devrimden bu yana emek piyasasının en önemli dönüşümünü sağlaması bekleniyor. “Robotlar Hangi Meslekleri Yok Edecek?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Bir kurgu meselesi olan siborglar bilim-kurgu filmlerinden gördüğümüz yarı insan ve robot olan varlıkları oluşturuyor. “Hepimiz Birer Siborg Muyuz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Zeynepcan Sarıçiçek’ın Dijital Dünyası köşesindeki tüm yazıları görmek için buraya tıklayın.

Zeynepcan Sarıçiçek’i daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videosunu izleyebilirsiniz ?

Moblobi.com yazarlarından Zeynepcan’ı sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.
Linkedin: @zeynep_can_saricicek


Önceki sayfa123
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı