Bu Çiftlik Robotlar Tarafından İdare Ediliyor!

Teknoloji ve doğayı hiç yan yana düşündünüz mü? Hatta bunlarla beraber robot ları? Düşünemeyenler için güzel ve yeniliklerle dolu bir haberimiz var. Şehrin içinde, tamamen robotlar tarafından yönetilen ve robotların hakim kurduğu bu çiftlik ile tanışmaya hazır mısınız?

Üstelik bunu yüzde 90 gibi bir oranda  su tasarrufu sağlayarak yapıyorlar. Nasıl mı? Robotların iş gücünde insanların yerini alacağı konusu gelecekte yaşanılacak kaygılarla  alakalı kötü senaryolardan biri olmuştur. Gelişen  bu teknoloji robotları öyle bir noktaya getirecek ki insan bilgisi gerektiren işler artık insanlara ihtiyaç duyulmadan  robotlar tarafından gerçekleştirilecek.

Çiftlik gibi bir yeri idare edebilmek de oldukça tecrübe ve bilgi gerektiren bir iş en azından biz öyle biliyoruz. Çünkü bu bitkilerin bizim gözümüzden görünen büyüyüp büyümediği veya hastalıklı olup olmadığının farkına varmak, çiftçilikten anlayan insanlar tarafından biliniyor. Aslında bizde bu bilgilere sahibiz. Fakat çiftçilik gerektiren bazı teorik bilgileri bilmiyoruz. Bu yüzden işi bir bilene bırakıyoruz. Amerika’da kendisine yer edinen kentin içerisindeki bu çiftlikte ise robotlar çiftçilik üzerine geliştirilen tarım işlerini çoktan ele almış ve kapmış görünüyor.

Robotlar tarafından ele geçirilen bu çiftlik nasıl işliyor?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı