Bu Akıllı Yüzük, Gerçek ile Sanal Dünyayı Birbirine Bağlıyor!

Artırılmış gerçeklik günlük kullandığımız ürünler ve hizmetlerle artık yaşantımıza iyice katıldı ve benimsenmeye başlandı. Geçtiğimiz günlerde “Artırılmış Gerçeklik Hayatınızda, Farkında Mısınız?” haberimizi de sizlerle paylaşmıştık. Dilerseniz buraya tıklayarak bu habere de ulaşabilirsiniz. Şimdilerde ise akıllı yüzük şeklindeki halkalar ile hayatımızı kolaylaştırıyor. Bu akıllı yüzük hakkındaki detaylara girmeden önce gelin biraz artırılmış gerçeklikten bahsedelim.

Gerçekte var olan dünyanın bilgisayar tarafından üretilmiş olan GPS, ses gibi efektlerle zenginleştirilip fiziksel bir görünüm oluşturması ve ve bunu yaparken cihazların cisim tanıma özelliği kullanması, Artırılmış gerçeklik olarak tanımlanıyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisinden faydalanabilmek için internet erişimi gerekiyor. Bu teknoloji ile pek çok olağan şey değişikliğe uğruyor ve gerçek dünya ile sanal dünyayı birbirine bağlayarak insanların gerçek dünyadan kopmadan sanal dünyaya ulaşmalarını sağlayabiliyor.

Şu günlerde bu teknolojiden yararlanılarak üretilen yüzük görünümlü halka ise gündemde… Sanal alanda nesneyi kontrol edebilen Scroll adındaki bu halka; örneğin navigasyonu kontrol edebiliyor, program düzenleyebiliyor ve hatta müziğinizi değiştirebiliyor. İnternet erişiminin olduğu sanal ortamlarda işinizi kolaylaştırabiliyor.

Peki bunu nasıl yapıyor, bu akıllı yüzük (halka) nerelerde kullanılıyor? Diğer şaşırtan özellikleri neler?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Merve Aktaş

Merve Aktaş

Merhaba, ben Merve Aktas. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com'da sosyal medya haberleri yazıyorum. Beni takip etmek isterseniz “MERVE'NIN SOSYAL MEDYA GÜNDEMI”ni takipte kalın. Instagram: @merev12 Twitter: @MmerveAaktas


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı