Bu Acımasız ve Akıllı Aynaya Bakmaya Hazır Mısınız? - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Bu Acımasız ve Akıllı Aynaya Bakmaya Hazır Mısınız?


Bu haberimizde yapay zekanın yüz tanıma teknolojisi ile birleşerek oluşturduğu ve karakterinizi çözen bir akıllı aynadan bahsediyoruz. Peki siz yapay zekanın acımasızlaştırdığı bu aynaya bakmaya hazır mısınız? Hadi başlayalım…

Melbourne Üniversitesinden bazı araştırmacılar tarafından oluşturulan bir biyometrik akıllı ayna, yüz algılayan bir teknoloji kullanarak insanların yüzlerini anında analiz edebiliyor.

iPhone X’in Face ID uygulamasının elde ettiği başarıdan, akıllı bir sistem sayesinde makinelerin bizleri yüzümüzden tanıması fikri oldukça ilgi çekici geliyor. Şimdi bunu bir adım daha ileri götürelim. Peki bir bilgisayarın yüzünüzün bütün hatlarını okuyarak, özelliklerinizi açığa çıkarması durumunu hiç düşünmüş müydünüz, işte bu da gerçek oldu diyebiliriz.

Yaşınız, ırkınız, cinsiyetiniz, güvenilir olup olmadığınız ve hatta ne düşünürseniz düşünün ne kadar kibar veya kaba olduğunuz ile ilgili yargılar bu teknoloji sayesinde bulunabilecek. Kulağa hoş geliyor gibi dursa da haberin devamını okudukça biraz gerilmeye başlayabilirsiniz.

Neden mi?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı