Bisiklette Telefon Yerine Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü Kullanılacak! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Bisiklette Telefon Yerine Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü Kullanılacak!


Akıllı telefonlarımız hayatımıza girdiği günden beri uyanık kaldığımız sürenin büyük bir bölümünü nerede olursak olalım elimizde telefonlarımızla geçiriyoruz. İşte, evde, mutfakta, banyoda, yürürken, koşarken, ne yazık ki arabaveya bisikletsürerken dahi telefonlarımız ellerimizde… Özellikle akıllı telefonlarımıza bakarken bisikletveya arabasürmek güvenilir bir şey değil. buna alternatif bir çözüm üretildi ve Çinli bir üretici özellikle bisikletsürücüleri için bir artırılmış gerçeklik gözlüğü tasarladı.

Senth IN1 adı verilen bu gözlükler kullanan kişinin sadece arama yapması ve çağrıları alması dışında,aynı zamanda müzik seçimlerine, fotoğraf çekmelerine, yön tarifi almalarına ve daha bir çok şeye uygun bir tasarıma sahip. Senth IN1 aynı zamanda kullanıcıların İOS’una veya Bluetooth aracılığıyla Android telefonlarına bağlanabilme özelliğine de sahip.

Kullanıcılarının görüş alanlarının olduğu alt köşesinde küçük ve şeffaf bir video yansıması da eklenebiliyor. Kullanıcılar bu sistemi uzaktan kontrol edebiliyorlar yani ses komutlarıyla baş hareketleriyle veya gözlüğün sapı aracılığıyla dokunmatik bir ekranla birlikte de kullanabiliyorlar.

HD bir kamerayla birlikte mikrofon ve hoparlörle çalışan artırılmış gerçeklik gözlüğü Senth IN1 aynı zamanda bir GSP gibi işliyor. Yukarıda bahsettiğim gibi gözlükler eşleşen akıllı telefondan gelen aramaları bildiriyor, kullanıcının müzik arşivine hızlıca ulaşabilmesini sağlıyor. Bunun dışında görüntü veya video çekmesine ve ekranın üstünde yer alan bildirimleri sayesinde bireyleri bilgilendirebiliyor.

Bu artırılmış gerçeklik gözlüğü sürüş sırasında bisikletinizin durumunu mevcut hızı, gittiğiniz mesafe, pedal çeviridikçe yaktığınız kaloriler gibi verileri de gösteriyor. Baloncuk şeklinde ekranda beliren ve sizin gözlemlediğiniz uzaklıktaki diğer kullanıcılarına da mesaj bırakabiliyor.

Güzergahınızı planlayabiliyor ve kaydedebiliyor. Hatta karşınızdan gelen araçlar hakkında size bilgi bile verebiliyor.

Peki bu artırılmış gerçeklik gözlüğü siz yola çıkmadan size hangi verileri sağlıyor? Diğer kullanıcılarla nasıl etkileşime girmenizi sağlıyor? Peki size neler gösteriyor? Detaylar ve bu gözlükle neler göreceğinizin videosu haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı