Bilimkurgu Filmleri Gerçek Oluyor: Hologramlar - Sayfa 2 / 2 - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Bilimkurgu Filmleri Gerçek Oluyor: Hologramlar


İnsan beyni görüntüleri hologram şeklinde görür dolayısıyla bizlere aslında en yakın olan teknoloji hologramlardır. Şimdilik sanal gerçeklik gözlükleriyle idare ediyoruz. Dünya pazarları ve global ticaretin etkilediği dünyamız da bu teknoloji çok yeni ve pahalı. Maalesef dünyaca ünlü olan markalar teknolojiyi çok fazla kullanan bu hedef kitleye istediğini veremedi ve kullanışlı bir teknoloji üretemedi. Şu anda hologramları sadece bu ünlü markaların etkinlik ve düzenledikleri konferanslarından görebiliyoruz. Dünyamızın dört bir tarafı adeta kameralarla, uydu sistemleriyle donatılmış durumda. Görüntü sistemleri üzerinden yürüyen bu teknoloji sizce nereye gider?

Hologram teknolojisinde ilerleme şaşırtıcı, neler oluyor?

Şu an değil ama gelecek için bir ilerleme söz konusu olabilir. Artık gözlük kullanımı insanlar tarafından tercih edilen bir eylem değil. İnsanlar gerekmedikçe yüzlerinde herhangi bir ağırlık hissi oluşmasını istemiyorlar. Hologram görüntüleyicileri bir görüntü kaynağı ve yansıtıcı aracılığıyla çalışıyorlar. Oysa insanlar bizim zaten televizyon, bilgisayar, tablet gibi görüntüye ulaşabileceğimiz araçlar var neden bununla uğraşalım? Diye düşünüyorlar. Hologram gibi icatlar hayatın akışından bizleri yakalıyor. Black mirror, yıldız savaşları filmleri bunların en iyi göstergeleri. Günümüz teknolojisine ışık tutar nitelikteler. Geçen her dakikada üretilen yeni ürünler insanların alışkanlıklarını değiştirmeye başlıyor.

Siz inovatif(yenilikçi) olan bu teknoloji hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın.

Başka Neler Var?

Bu haber ilginizi çektiyse, hologram teknolojisi ile ilgili aşağıdaki diğer haberlerimizi de inceleyebilirsiniz:

Hologram teknolojileri sayesinde akşamları yıllar evvel kaybettiğiniz dedenizle yanyana oturabilirsiniz. “Ölen Yakınlarımızın Hologramı Misafirliğe Geliyor!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

“Hologram concierge” tüketicilerin sorularını yanıtlayarak onlara yardımcı oluyor, kişiselleştirilmiş önerilerde bulunuyor, aradığınız şeye sizi yönlendiriyor. “Akıllı Hologram Teknolojisi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.


Zeynepcan’ın Dijital Dünyası köşesini Moblobi.com’da takipte kalın 

Zeynepcan Sarıçiçek’ın Dijital Dünyası köşesindeki tüm yazıları görmek için buraya tıklayın.

Zeynepcan Sarıçiçek’i daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videosunu izleyebilirsiniz 

Moblobi.com yazarlarından Zeynepcan’ı sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.
Linkedin: @zeynep_can_saricicek

Önceki sayfa12
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı