Artırılmış Gerçeklik Hayatınızda, Farkında Mısınız?

Çok uzaktaki bir teknoloji gibi görünen teknolojilerin bir çoğunu markalar hayatımıza gerek ürün ve hizmetleriyle gerekse pazarlama taktikleriyle hayatımıza soktu bile.

Pazarlama dediğimizde çoğumuzun aklına dev reklam panoları, dilimize takılan jinglelar ve sloganlar gelir. Fakat bu düşüncelerimizi değiştirecek bir gelişme var: Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality).

Artırılmış gerçeklik hangi markalarca hayatımıza girdi bile…

Artırılmış gerçekliği bilgisayarın ürettiği video, ses, grafik veya GPS verilerinin dış ortam ile birleştirilip zengileşen bir algı ortamı yaratmak olarak açıklayabilirim. Bir anda tüm dünyada fenomen haline gelen, farklı yaş gruplarından insanları peşinden sürükleyen Pokémon Go Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) için verilebilecek güzel örneklerden biri… Ayrıca her gün elimizden düşürmediğimiz Snapchat filtreleri de Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) kapsamına girmekte.

Ürün ve hizmetlerini aldığımız şirketlerin bazıları Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) yi kullanmaya başladı bile. Karşımıza nerelerde mi çıkıyor? IKEA, Sephora gibi markaların hayatımıza soktuğu Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) uygulamaları hangileri? Gelin bir göz gezdirelim.

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler

Işıl İmre

Merhaba, ben Işıl! İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Hızına zor yetiştiğimiz teknoloji ve bu şartlar altında değişen yaşamlarımız ile ilgileniyorum. Sen de bu konularda merakını gidermek istiyorsan beni Moblobi.com’daki “Işıl ile Dijital Hayat” köşemden takip edebilirsin. İyi okumalar dilerim.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı