Artık Kendi Eşyanızı Kendiniz Yapabileceksiniz!

Dünya üzerinde insanlık var olup da yerleşik hayata geçtiği dönemden bu yana pek çok meslek grubu oluştu. Bu meslekler değişti, gelişti, zamana uyarak şekillendi. Şüphesiz ki teknoloji bu çalışmaların neredeyse tamamını olumlu yönde etkiledi. Mesleklerin kimi değişti, kimi gelişti. Teknoloji bazen de geliştirdiği ürünler ile bu meslekleri daha farklı yöntemlerle ya da cihazlarla yapılır hale getirdi. Bu mesleklere bir yenisi daha eklendi. Teknoloji akülü ve nano bıçaklı testere sayesinde artık marangozların mesleklerinin bir parçasını daha kolay hale getirmiş oldu. Sadece bu kadarda değil. Bu cihaz sayesinde evde kendi kendimize bir marangoz gibi pek çok eşyayı kolayca ve çok kısa sürede yapabiliyor olacağız. İşte detaylar…

Gündelik hayatımızda kullandığımız eşyalarımızın büyük bir çoğunluğunu borçlu olduğumuz marangozluk mesleği göründüğü kadar kolay değildir bunu hepimiz biliriz. Biraz el yeteneği, sabır ve sanat gerektirir. Kolay olmamasının yanı sıra kullanılan aletlerin titremesi ve tahta tozları çalışma verimini genelde düşüren etkenlerdendir. Bu sorun için teknoloji yeni bir çözüm önerisi sunuyor. Üretilen Akülü Nanoblade Testere ile marangozlukta da iş verimini arttırıyor.

Bu testerenin adı Easycut. Evdeki işlerimizi daha kolayca halledebilme imkanı sunuyor. Akülü ve nano bıçaklı testere iş parçasını bağlamadan serbest kesim yapmayı sağlıyor. Mikro zincirlerle çevrili bir testere bıçağı sayesinde de hızlı ve son derece hassas kesim imkanı oluşturuyor. Bu testere ile örneğin bahçenizdeki ağaç dallarını gövdesine çok yakın bir şekilde kesebiliyorsunuz.

4 mm’lik küçük zincir bağlantıları, kesim sırasında titreşimi azaltıyor ve bakım gerektirmiyor. Yani bileme, yağlama veya zincir gerdirme yapmanıza gerek kalmıyor. Aküsünin gücü 12 Volt ve aküsü değiştirilebilme imkanı da sunuyor. Taban levhasında çelik kullanılan testere 65mm derinliğe kadar kesebiliyor.

Easycut testere kesim ve delme gibi işlerinizi evinizde daha rahat halledebilmeyi sağlıyor. Ayrıca marangozların ince işlerini daha kolay halledebilmelerine imkan veriyor. Bunun dışında günlük hayatımızda da yapamadığımız pek çok eşyayı evlerimizde yapabilmeye yarıyor.

Peki bu testere nasıl çalışıyor, neler yapabilmemizi sağlıyor? Video ve detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Merve Aktaş

Merve Aktaş

Merhaba, ben Merve Aktas. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com'da sosyal medya haberleri yazıyorum. Beni takip etmek isterseniz “MERVE'NIN SOSYAL MEDYA GÜNDEMI”ni takipte kalın. Instagram: @merev12 Twitter: @MmerveAaktas


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı