Artık Herkes Bir Demir Adam Olabilir! - Sayfa 2 / 2 - Moblobi.com


Artık Herkes Bir Demir Adam Olabilir!

Peki bu jet motorlar nasıl çalışır?
Uçakların da aynı zamanda sahip olduğu bu jet motorların çalışma prensipleri atmosferden aldıkları havayı sıkıştırıp yakıtla yakarak ısıtır. Bu ısıtma sonucunda ortaya çıkan gazları, hızla dışarı püskürterek, ters yönde bir itme gücü oluşturur. Bu şekilde havalanma sağlanır. Kıyafet mazot ya da uçak yakıtıyla uçabiliyor ve 3 bin 600 metre irtifaya kadar çıkabiliyor.

Bir süre sonra uçmanın sezgisel olarak kontrol edildiğini söyleyen Richard Browning bunu bisiklet sürmeye benzetmiştir, pilot gitmek istediği hedefe yönelir ve oraya doğru süzülmeye başlar. Pek çok insanın hayali süsleyen bu teknolojinin ortaya çıkmasındaki hikayesini anlatan Browning, Kendisi gibi yenilikçi ve mucit olan babası Micheal Browning uçma hayallerinin etkisi olduğunu söyler. Hikayesini anlattığı TED konuşmasını izlemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bugünlerde yeni uçuş ekipmanların tanıtımı yapılmasıyla satışa çıkan bu demir adamı andıran kıyafetin fiyatı ise 443 bin 428 dolar.

16 Ülkede 45 uçma deneyiminin yapıldığını belirten Browning bir sonraki hedefinin ise kıyafeti geliştirerek uçuş esnasında, rampası açık olan bir uçağa yerleşmeyi sağlayabilmek olduğunu söylüyor.

Konuk yazarımız Zahide Arslan‘ın yazında bahsettiği ve bizleri de bir demir adam‘a dönüştürebilecek bu teknoloji hakkında siz neler düşünüyorsunuz, yorum kısmından paylaşın.

Konuk Yazar

Moblobi.com'da Haber, Yazı, Deneyim veya İçerik Yazıp Paylaşmak Çok Kolay! Siz de sitemizde köşe yazarı ya da konuk yazar olabilirsiniz. Konuk Yazar Olmak için Tıklayın: https://moblobi.com/moblobi-haberler/yazi-yaz.html Köşe Yazarı Olmak için Tıklayın: https://moblobi.com/hizmetlerimiz/kose-yazari-ol.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir